خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  دادگاه انقلاب تهران؛ سارا شمسایی به ۶ سال حبس محکوم شد

دادگاه انقلاب تهران؛ سارا شمسایی به ۶ سال حبس محکوم شد

خبرگزاری هرانا – سارا شمسایی، از شهروندان بازداشتی اعتراضات سراسری، توسط شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ۶ سال حبس محکوم شد. در صورت تایید این حکم در مرحله تجدیدنظر، با اعمال ماده ۱۳۴ مجازات قانون اسلامی، مجازات اشد یعنی ۵ سال حبس در خصوص وی قابل اجرا خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران،سارا شمسایی به حبس محکوم شد.

براساس این حکم که توسط شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب و به ریاست قاضی صلواتی صادر و به وی ابلاغ شده است، خانم شمسایی از بابت اتهام “اجتماع و تبانی” به ۵ سال حبس تعزیری، از بابت اتهام “فعالیت تبلیغی” به ۱ سال حبس و دو سال ممنوع الخروجی و محرومیت از فعالیت در فضای مجازی محکوم شده است.

در صورت تایید این حکم در مرحله تجدیدنظر، با اعمال ماده ۱۳۴ مجازات قانون اسلامی، مجازات اشد یعنی ۵ سال حبس در خصوص وی قابل اجرا خواهد بود.

سارا شمسایی پیشتر در روز سه شنبه ۵ مهرماه ۱۴۰۱ در ارتباط با اعتراضات سراسری توسط نیروهای امنیتی بازداشت و در بازداشتگاه وزارت اطلاعات موسوم به در بند ۲۰۹ زندان اوین بسر میبرد.

در رابطه با اعتراضات سراسری ۱۴۰۱

بازداشت مهسا امینی زن جوان ۲۲ ساله به بهانه بدحجابی توسط پلیس امنیت اخلاقی و سپس جان باختن او در زمان بازداشت به موج گسترده ای از اعتراضات سراسری در ایران دامن زد. معترضان در طولانی ترین اعتراض سراسری-پیوسته در عمر جمهوری اسلامی، با شعار محوری “زن، زندگی، آزادی” از ۲۶ شهریور ۱۴۰۱ در اعتراض به عملکرد، قوانین و ساختار حکومت به خیابانها آمدند. هزاران بازداشت شده، صدها کشته و زخمی از جمله نتایج برخورد خشونت آمیز نهادهای امنیتی-انتظامی با معترضان است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید