خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  اعتراضات سراسری؛ بازداشت دو شهروند در شهرهای کرج و خرم آباد

اعتراضات سراسری؛ بازداشت دو شهروند در شهرهای کرج و خرم آباد

خبرگزاری هرانا – طی روزهای اخیر اکبر بارانی و سوران چراغی در شهرهای خرم آباد و کرج در ارتباط با اعتراضات سراسری توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز یکشنبه ۱۳ آذرماه ۱۴۰۱، اکبر بارانی، شهروند اهل خرم آباد بازداشت شد.

یک منبع مطلع در خصوص بازداشت این شهروند به هرانا گفت: «آقای بارانی روز یکشنبه ۱۳ آذرماه در منزلش در خرم آباد زمانی که با پسر یازده ساله اش در خانه تنها بود توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد و از  آن زمان تا این لحظه کسی اطلاعی از وضعیتش ندارد.»

همچنین در خبری دیگر، کولبرنیوز از بازداشت سوران چراغی، شهروند اهل دیواندره در روز دوشنبه ۱۴ آذرماه در کرج خبر داد.

تا لحظه تنظیم این گزارش از دلایل بازداشت، محل نگهداری و اتهامات مطروحه علیه این شهروندان اطلاعی در دست نیست.

در رابطه با اعتراضات سراسری ۱۴۰۱

بازداشت مهسا امینی زن جوان ۲۲ ساله به بهانه بدحجابی توسط پلیس امنیت اخلاقی و سپس جان باختن او در زمان بازداشت به موج گسترده ای از اعتراضات سراسری در ایران دامن زد. معترضان در طولانی ترین اعتراض سراسری-پیوسته در عمر جمهوری اسلامی، با شعار محوری “زن، زندگی، آزادی” از ۲۶ شهریور ۱۴۰۱ در اعتراض به عملکرد، قوانین و ساختار حکومت به خیابانها آمدند. هزاران بازداشت شده، صدها کشته و زخمی از جمله نتایج برخورد خشونت آمیز نهادهای امنیتی-انتظامی با معترضان است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید