خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  بازداشت و آزادی؛ گزارشی از وضعیت ۲ شهروند در شهرهای مختلف

بازداشت و آزادی؛ گزارشی از وضعیت ۲ شهروند در شهرهای مختلف

خبرگزاری هرانا – امیرحسین امیرزاده، شهروند ساکن تهران روز پنجشنبه ۲۶ آبان ماه در ارتباط با اعتراضات سراسری توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به زندان تهران بزرگ منتقل شد. همچنین توماج آریان با تودیع قرار وثیقه از زندان مرکزی کرج آزاد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز پنجشنبه ۲۶ آبان ماه ۱۴۰۱، امیرحسین امیرزاده، شهروند ساکن تهران توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به زندان تهران بزرگ منتقل شد.

به گفته یک منبع مطلع آقای امیرزاده به “اجتماع و تبانی به قصد ارتکاب جرم علیه امنیت ملی، تبلیغ علیه نظام و درگیری با ماموران“ متهم شده است.

همچنین توماج آریان، فعال سیاسی با تودیع قرار وثیقه ۴ میلیارد و صد میلیون تومانی به صورت موقت تا پایان مراحل دادرسی آزاد شد.

آقای آریان، عضو حزب پان ایران پبشتر در تاریخ ۲ آبان ماه در محمد شهر کرج توسط نیروهای امنیتی بازداشت و در ۲۵ آبان ماه به زندان مرکزی کرج منتقل شده بود.


در رابطه با اعتراضات سراسری ۱۴۰۱

بازداشت مهسا امینی زن جوان ۲۲ ساله به بهانه بدحجابی توسط پلیس امنیت اخلاقی و سپس جان باختن او در زمان بازداشت به موج گسترده ای از اعتراضات سراسری در ایران دامن زد. معترضان در طولانی ترین اعتراض سراسری-پیوسته در عمر جمهوری اسلامی، با شعار محوری “زن، زندگی، آزادی” از ۲۶ شهریور ۱۴۰۱ در اعتراض به عملکرد، قوانین و ساختار حکومت به خیابانها آمدند. هزاران بازداشت شده، صدها کشته و زخمی از جمله نتایج برخورد خشونت آمیز نهادهای امنیتی-انتظامی با معترضان است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید