خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  شقایق دهقان و الناز شاکردوست به دادسرای اوین احضار شدند

شقایق دهقان و الناز شاکردوست به دادسرای اوین احضار شدند

خبرگزاری هرانا – شقایق دهقان و الناز شاکردوست، بازیگران سینما و تلویزیون به دادسرای اوین احضار شدند. طی هفته‌ های گذشته شمار زیادی از بازیگران سینما و تلویزیون به دلیل حمایت از اعتراضات یا انتشار عکس‌ هایی در مخالفت با حجاب اجباری بازداشت و یا احضار شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، شقایق دهقان و الناز شاکردوست، بازیگران سینما و تلویزیون احضار شدند.

از این شهروندان خواسته شده امروز دوشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۱، در دادسرای اوین حاضر شوند.

خانم شاکر دوست با انتشار مطلبی در صفحه شخصی خود که ساعاتی بعد حذف شد ضمن اعلام این خبر نوشت: “جلب چرا؟ فردا ساعت ۹ با پای خودم آی آیم”.

همچنین، خبرگزاری فارس وابسته به سپاه پاسداران ضمن تایید خبر احضار شقایق دهقان نوشته است: “احضار وی به‌ دلیل هنجارشکنی صورت گرفته و باید امروز، دوشنبه ۱۴ آذر در دادسرای اوین حاضر شود.”

خانم دهقان اخیرا تصویری بدون مانتو و روسری از خود در خیابان منتشر کرده بود.

طی هفته‌ های گذشته شمار زیادی از بازیگران سینما، تلویزیون و تئاتر به دلیل حمایت از اعتراضات یا انتشار عکس‌ هایی در مخالفت با حجاب اجباری بازداشت و احضار شده‌اند.

مهدی کوهیان، عضو کمیته پیگیری هنرمندان بازداشتی پیشتر در گفتوگو با یکی از رسانه های داخلی  فهرستی از ۱۵۰تن از سینماگران که در جریان اعتراضات احضار، بازداشت، تفهیم اتهام و یا ممنوع الخروج شدند، ارائه کرده بود.

در رابطه با اعتراضات سراسری ۱۴۰۱

بازداشت مهسا امینی زن جوان ۲۲ ساله به بهانه بدحجابی توسط پلیس امنیت اخلاقی و سپس جان باختن او در زمان بازداشت به موج گسترده ای از اعتراضات سراسری در ایران دامن زد. معترضان در طولانی ترین اعتراض سراسری-پیوسته در عمر جمهوری اسلامی، با شعار محوری “زن، زندگی، آزادی” از ۲۶ شهریور ۱۴۰۱ در اعتراض به عملکرد، قوانین و ساختار حکومت به خیابانها آمدند. هزاران بازداشت شده، صدها کشته و زخمی از جمله نتایج برخورد خشونت آمیز نهادهای امنیتی-انتظامی با معترضان است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید