خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  اعتراضات سراسری؛ بازداشت یک شهروند همزمان با تداوم بازداشت یک فعال حقوق حیوانات

اعتراضات سراسری؛ بازداشت یک شهروند همزمان با تداوم بازداشت یک فعال حقوق حیوانات

خبرگزاری هرانا – اسفندیار فتحی، نویسنده و فعال رسانه اهل برازجان در اوایل آذرماه توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد. همچنین محمدرضا عزیز محمدی، فعال حقوق حیوانات علیرغم گذشت بیش از ۷۰ روز از زمان دستگیری کماکان در زندان تهران بزرگ در بازداشت و بلاتکلیفی بسر میبرند. بی خبری از سرنوشت این افراد که به دلایل نامشخص در رابطه با اعتراضات سراسری بازداشت شده اند، افزایش نگرانی های خانواده آنها را در پی داشته است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، دو شهروند در بازداشت و بلاتکلیفی بسر میبرند.

هویت آنها “اسفندیار فتحی و محمدرضا عزیز محمدی” توسط هرانا احراز شده است.

اسفندیار فتحی ۴۴ ساله، اهل برازجان، روزنامه نگار، نویسنده و فعال عرصه رسانه و کتاب در هفته اول آذرماه در ارتباط با اعتراضات مردمی توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده است.

تاکنون از دلایل بازداشت و محل نگهداری ایشان اطلاعی حاصل نشده است.

محمدرضا عزیزمحمدی فعال حقوق حیوانات نیز مورخ ۳۰ شهریور ماه ۱۴۰۱ در جریان اعتراضات سراسری توسط نیروهای امنیتی در تهران بازداشت شد.

یک منبع مطلع در این خصوص به هرانا گفت: “بازداشت آقای عزیز محمدی در مسیر برگشت از محل کار به خانه توسط نیروهای امنیتی صورت گرفته است و او در زندان فشافویه بسر می برد.”

تاکنون از اتهامات مطروحه علیه وی اطلاعی حاصل نشده است.

در رابطه با اعتراضات سراسری ۱۴۰۱

بازداشت مهسا امینی زن جوان ۲۲ ساله به بهانه بدحجابی توسط پلیس امنیت اخلاقی و سپس جان باختن او در زمان بازداشت به موج گسترده ای از اعتراضات سراسری در ایران دامن زد. معترضان در طولانی ترین اعتراض سراسری-پیوسته در عمر جمهوری اسلامی، با شعار محوری “زن، زندگی، آزادی” از ۲۶ شهریور ۱۴۰۱ در اعتراض به عملکرد، قوانین و ساختار حکومت به خیابانها آمدند. هزاران بازداشت شده، صدها کشته و زخمی از جمله نتایج برخورد خشونت آمیز نهادهای امنیتی-انتظامی با معترضان است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید