خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  اعتراضات سراسری؛ تداوم بازداشت و بی خبری از وضعیت دو شهروند

اعتراضات سراسری؛ تداوم بازداشت و بی خبری از وضعیت دو شهروند

خبرگزاری هرانا – طی روزهای اخیر، سمیه عبدل تاجدینی (گلبرگ) در ارتباط با اعتراضات سراسری در کرمانشاه بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد. همچنین سارا صفری راد، شهروند اهل شیراز علیرغم گذشت ۱۹ روز از زمان دستگیری، کماکان در بازداشت و بلاتکلیفی به سر میبرد. بیخبری از وضعیت این شهروند، به افزایش نگرانی های خانواده وی منجر شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، سارا صفری راد، شهروند اهل شیراز علیرغم گذشت ۱۹ روز از زمان دستگیری، کماکان در بازداشت و بلاتکلیفی بسر می برد.

یک منبع مطلع نزدیک به خانواده وی به هرانا گفت: “سارا از لحظه بازداشت تاکنون، تماسی با خانواده خود برقرار نکرده است. بیخبری از وضعیت این شهروند، به افزایش نگرانی های خانواده وی منجر شده است.”

منبع مطلع ادامه داد: “خانواده صفری راد، ویدیویی از اعترافات اجباری اخذ شده از یک شهروند را که توسط خبرگزاری فارس، وابسته به نهاد های امنیتی منتشر شده است را منتسب به فرزند خود می دانند. این وضعیت، نگرانی بیش از پیش آنان را در پی داشته است.”

خانم صفری راد در تاریخ ۲۴ آبان ماه امسال، توسط نیروهای امنیتی در منزل خود بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد.

همچنین روز سه شنبه ۱ آذر ماه، یک شهروند در ارتباط با اعتراضات سراسری در کرمانشاه، توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد.

بازداشت این شهروند که هویت وی “سمیه عبدل تاجدینی (گلبرگ)” توسط هرانا احراز شده، در پی انتشار مطالبی در فضای مجازی صورت گرفته است.

تاکنون از محل نگهداری و اتهامات مطروحه علیه این شهروندان اطلاعی حاصل نشده است.

در رابطه با اعتراضات سراسری ۱۴۰۱

بازداشت مهسا امینی زن جوان ۲۲ ساله به بهانه بدحجابی توسط پلیس امنیت اخلاقی و سپس جان باختن او در زمان بازداشت به موج گسترده ای از اعتراضات سراسری در ایران دامن زد. معترضان در طولانی ترین اعتراض سراسری-پیوسته در عمر جمهوری اسلامی، با شعار محوری “زن، زندگی، آزادی” از ۲۶ شهریور ۱۴۰۱ در اعتراض به عملکرد، قوانین و ساختار حکومت به خیابانها آمدند. هزاران بازداشت شده، صدها کشته و زخمی از جمله نتایج برخورد خشونت آمیز نهادهای امنیتی-انتظامی با معترضان است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید