خبرگزاری هرانا
امروز جمعه 11 آذر 1401, 31st of January 2023      آخرين بروز رسانی در ۱۴۰۱/۰۹/۱۱ ساعت ۱۰:۵۴:۰۷

    خانه  > اندیشه و بیان  >  اعتراضات سراسری؛ بازداشت و انتقال به زندان ۵ شهروند در شهرهای مختلف

اعتراضات سراسری؛ بازداشت و انتقال به زندان ۵ شهروند در شهرهای مختلف

خبرگزاری هرانا – طی روزهای اخیر، ۳ شهروند با اسامی میلاد عبدالملکی، کاوه عبدالملکی، و مبین کریمی در ارتباط با اعتراضات سراسری در قروه، توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدند. همچنین فرشید بابا مرادی شهروند بازداشتی به زندان ماه پاره واقع در دره شهر منتقل شد. بعلاوه آراد رستم‌ زاد دانشجوی بازداشت شده در تهران، علیرغم گذشت بیش از ۶۰ روز از زمان دستگیری، کماکان در زندان اوین در بازداشت و بلاتکلیفی بسر میبرد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کردپا، طی روزهای اخیر، ۳ شهروند در ارتباط با اعتراضات سراسری در قروه توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند.

هویت این شهروندان «میلاد عبدالملکی اهل “روستای قلعه”، کاوه عبدالملکی و مبین کریمی» عنوان شده است.

تاکنون از محل نگهداری و اتهامات مطروحه علیه این شهروندان اطلاعی حاصل نشده است.

بعلاوه روز سه شنبه ۸ آذر ماه ۱۴۰۱، یک شهروند توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به “زندان ماه پاره” واقع در شهرستان دره شهر منتقل شد. کردپا هویت او را «فرشید بابا مرادی، ۲۷ سالە، فرزند شمشیر، اهل روستای “سر پل” از توابع درە شهر واقع در استان ایلام» عنوان کرده است.

از سوی دیگر، شوراهای صنفی دانشجویان کشور از تداوم بازداشت آراد رستم‌ زاد، دانشجوی ورودی سال ۹۹ دانشگاه خواجه‌ نصیر تهران که در تاریخ ۷ مهرماه توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بود، خبر داد. وی علیرغم گذشت ۶۴ روز از زمان دستگیری، کماکان در زندان اوین در بازداشت و بلاتکلیفی بسر میبرد.

در رابطه با اعتراضات سراسری ۱۴۰۱

بازداشت مهسا امینی زن جوان ۲۲ ساله به بهانه بدحجابی توسط پلیس امنیت اخلاقی و سپس جان باختن او در زمان بازداشت به موج گسترده ای از اعتراضات سراسری در ایران دامن زد. معترضان در طولانی ترین اعتراض سراسری-پیوسته در عمر جمهوری اسلامی، با شعار محوری “زن، زندگی، آزادی” از ۲۶ شهریور ۱۴۰۱ در اعتراض به عملکرد، قوانین و ساختار حکومت به خیابانها آمدند. هزاران بازداشت شده، صدها کشته و زخمی از جمله نتایج برخورد خشونت آمیز نهادهای امنیتی-انتظامی با معترضان است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید