خبرگزاری هرانا
امروز پنجشنبه 10 آذر 1401, 31st of January 2023      آخرين بروز رسانی در ۱۴۰۱/۰۹/۱۰ ساعت ۱۹:۳۱:۲۴

    خانه  > اندیشه و بیان  >  بازداشت سه شهروند در جوانرود همزمان با تداوم بازداشت یک دانشجو

بازداشت سه شهروند در جوانرود همزمان با تداوم بازداشت یک دانشجو

خبرگزاری هرانا – عمران ولدی، جلیل سلیمانی و کیومرث (نام خانوادگی نامشخص) در ارتباط با اعتراضات سراسری در جوانرود بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدند. همچنین محمد وفایی، دانشجوی دانشگاه هنر تهران از تاریخ ۲۴ آبان در بازداشت و بلاتکلیفی بسر میبرد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از شوارهای صنفی دانشجویان کشور، محمد وفایی، دانشجوی دانشگاه هنر تهران در زندان تهران بزرگ در بازداشت و بلاتکلیفی بسر میبرد.

آقای وفایی، دانشجوی ورودی ۹۹ کارشناسی مجسمه سازی دانشگاه هنر تهران و اهل روستای میغان شهرستان شاهرود پیشتر در تاریخ ۲۴ آبان ماه توسط نیروهای امنیتی حوالی خوابگاه دانشجویی رهساز بازداشت شده بود.

افزون بر این سه شهروند در جوانرود در ارتباط با اعتراضات سراسری توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدند. وبسایت کردپا هویت این شهروندان را “عمران ولدی، جلیل سلیمانی و کیومرث (نام خانوادگی نامشخص است)” عنوان کرده است.

تا لحظه تنظیم این گزارش از دلایل بازداشت، محل نگهداری و اتهامات مطروحه علیه این شهروندان اطلاعی در دست نیست.

در رابطه با اعتراضات سراسری ۱۴۰۱

بازداشت مهسا امینی زن جوان ۲۲ ساله به بهانه بدحجابی توسط پلیس امنیت اخلاقی و سپس جان باختن او در زمان بازداشت به موج گسترده ای از اعتراضات سراسری در ایران دامن زد. معترضان در طولانی ترین اعتراض سراسری-پیوسته در عمر جمهوری اسلامی، با شعار محوری “زن، زندگی، آزادی” از ۲۶ شهریور ۱۴۰۱ در اعتراض به عملکرد، قوانین و ساختار حکومت به خیابانها آمدند. هزاران بازداشت شده، صدها کشته و زخمی از جمله نتایج برخورد خشونت آمیز نهادهای امنیتی-انتظامی با معترضان است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید