خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات مسعود کردپور برگزار شد

جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات مسعود کردپور برگزار شد

خبرگزاری هرانا – جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات مسعود کردپور، سردبیر آژانس خبری موکریان امروز چهارشنبه ۹ آذرماه به صورت ویدیو کنفرانس توسط شعبه ۱ دادگاه انقلاب بوکان برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات مسعود کردپور، سردبیر آژانس خبری موکریان برگزار شد.

در جریان این جلسه که امروز چهارشنبه ۹ آذر ۱۴۰۱، با حضور وکیل مدافع وی به صورت ویدیو کنفرانس توسط شعبه ۱ دادگاه انقلاب بوکان برگزار شد، آقای کردپور از بابت اتهامات “اخلال در نظم عمومی و تبلیغ علیه نظام” به دفاع از خود پرداخت.

یک منبع مطلع در این رابطه به هرانا گفت: “آقای کردپور در خصوص دفاع یکی از اتهامات مطروحه علیه خود مبنی بر «اخلال در نظم عمومی» اظهار داشته که در دوران بازداشت، در رابطه با این عنوان اتهامی بازجویی از وی به عمل نیامده و همچنین بازداشت او قبل از وقایعی که مورد نظر دادگاه بوده صورت گرفته است.”

همچنین این منبع مطلع افزود: “در جریان این جلسه، آقای کردپور در دفاع از اتهام مطروحه «تبلیغ علیه نظام» بر علیه خود نیز عنوان کرده است که ایرادات وارده در این زمینه را اساسا مبنی بر انجام فعالیت هایی مرتبط با حرفه خبرنگاری و در چارچوب قانون اساسی کشور می داند.”

به گفته این منبع مطلع؛ “در پایان جلسه دادگاه، وکیل مدافع آقای کردپور از تامین وثیقه تعیین شده خبر داده و خواستار آزادی وی شده است.”

مسعود کردپور شامگاە سەشنبە ٢٩ شهریورماە امسال، توسط نیروهای امنیتی در منزل شخصی‌ اش در بوکان دستگیر و بە بازداشتگاە ادارە ی اطلاعات ارومیە منتقل شد. وی، در اعتراض به تداوم بازداشت خود در بازداشتگاە اداره اطلاعات ارومیه دست به اعتصاب غذا زده بود.

هرانا پیشتر در گزارشی به افزایش نگرانی ها در خصوص اعتصاب غذای تنی چند از زندانیان از جمله آقای کردپور پرداخته بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید