خبرگزاری هرانا

    خانه  > اندیشه و بیان  >  جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات هژیر باخویشی برگزار شد

جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات هژیر باخویشی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات هژیر باخویشی، شهروند اهل مریوان روز شنبه ۲۸ آبان در دادگاه انقلاب تهران برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کردپا، جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات هژیر باخویشی در دادگاه انقلاب تهران برگزار شد.

بر اساس این گزارش، روز شنبه ۲۸ آبان ۱۴۰۱، جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات این شهروند از بابت اتهام “اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور” در یکی از شعب دادگاه‌ انقلاب تهران برگزار شده است.

هژیر باخویشی مهرماه سال جاری در جریان اعتراضات سراسری توسط نیروهای امنیتی بازداشت و سپس به زندان تهران بزرگ منتقل شد.

در رابطه با اعتراضات سراسری شهریور-آبان ۱۴۰۱

بازداشت مهسا امینی زن جوان ۲۲ ساله به جرم بدحجابی توسط پلیس امنیت اخلاقی و سپس جان باختن او در زمان بازداشت به موج گسترده ای از اعتراضات سراسری در ایران دامن زد. معترضان با شعار محوری “زن، زندگی، آزادی” در اعتراض به عملکرد، قوانین و ساختار حکومت معترض به خیابانها آمدند. هرانا با انتشار گزارشی ۲۱۵ صفحه ای به بررسی آماری، تحلیل و جمع بندی از بیست روز نخست اعتراضات (۲۶ شهریور تا ۱۳ مهر ۱۴۰۱) اختصاص داد. در گزارش مذکور علاوه بر تحلیل جغرافیایی و ارائه نقشه و نمودار، هویت ۲۰۰ جان باخته احتمالی از جمله ۱۸ کودک و نوجوان، برآورد از ۵۵۰۰ بازداشت شده به همراه هویت ۵۶۳ تن از شهروندان بازداشت شده، ۱۲۳ دانشجو و ۳۶ روزنامه نگار یا فعال عرصه خبر ارائه شده است. همچنین در کنار بخش های متعدد دیگر، مجموعه کاملی از ۶۹۸ گزارش ویدیویی راستی آزمایی شده به تفکیک زمان و موضوع در این گزارش لحاظ شده است. این گزارش اعتراضات در ۳۴۲ نقطه کشور در تمام استانهای کشور از جمله ۱۰۵ شهر و ۶۸ دانشگاه را بررسی کرده است. برای مطالعه گزارش اینجا را کلیک کنید.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید