خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  اعتراضات سراسری؛ آزادی ۶ شهروند با تودیع قرار وثیقه در مراغه

اعتراضات سراسری؛ آزادی ۶ شهروند با تودیع قرار وثیقه در مراغه

خبرگزاری هرانا – اسلام فارابی، مجید خانی، علی محمد باقرنژاد، آرمان شاهدی، شاهین عباس علیزاده و عادل محمد علیان شهروندان بازداشتی در شهرستان ملکان، با تودیع قرار وثیقه از زندان مراغه آزاد شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، ۶ شهروند بازداشت شده در جریان اعتراضات سراسری از زندان مراغه آزاد شدند.

هویت این شهروندان اسلام فارابی، مجید خانی، علی محمد باقرنژاد، آرمان شاهدی، شاهین عباس علیزاده و عادل محمد علیان توسط هرانا احراز شده است.

تا کنون از اتهامات مطروحه علیه این شهروندان اطلاعی در دست نیست.

هرانا پیشتر در گزارشی از بازداشت مجید خانی، علی محمد باقرنژاد و در گزارشی دیگر از بازداشت آرمان شاهدی، شاهین عباس علیزاده و عادل محمد علیان خبر داده بود.

این شهروندان اواخر آبان ماه در جریان اعتراضات سراسری در شهرستان مراغه بازداشت شدند.

در رابطه با اعتراضات سراسری ۱۴۰۱

بازداشت مهسا امینی زن جوان ۲۲ ساله به بهانه بدحجابی توسط پلیس امنیت اخلاقی و سپس جان باختن او در زمان بازداشت به موج گسترده ای از اعتراضات سراسری در ایران دامن زد. معترضان در طولانی ترین اعتراض سراسری-پیوسته در عمر جمهوری اسلامی، با شعار محوری “زن، زندگی، آزادی” از ۲۶ شهریور ۱۴۰۱ در اعتراض به عملکرد، قوانین و ساختار حکومت به خیابانها آمدند. هزاران بازداشت شده، صدها کشته و زخمی از جمله نتایج برخورد خشونت آمیز نهادهای امنیتی-انتظامی با معترضان است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید