خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, زندانیان  >  چهل و چهار روز پس از رخدادهای اوین؛ تداوم محرومیت یاشار توحیدی از رسیدگی پزشکی

چهل و چهار روز پس از رخدادهای اوین؛ تداوم محرومیت یاشار توحیدی از رسیدگی پزشکی

خبرگزاری هرانا – یاشار توحیدی، زندانی سیاسی محبوس در زندان اوین علیرغم وخامت حال جسمی، کماکان از رسیدگی پزشکی مناسب محروم است. وی در پی رخدادهای زندان اوین مجروح شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، یاشار توحیدی، زندانی سیاسی در زندان اوین کماکان از خدمات درمانی مناسب محروم است.

یک منبع مطلع در این خصوص به هرانا گفت: “این زندانی در پی رخدادهای زندان اوین مورد اصابت گلوله ماموران، قرار گرفته است. پای چپ وی به شدت ملتهب است و با برانکارد در زندان جابجا میشود. مسئولان بهداری زندان صرفا به تجویز مسکن اکتفا میکنند که دیگر قویترین مسکن ها هم از شدت درد وی کم نمیکند”.

این منبع در ادامه افزود: “تا کنون مسئولان زندان با اعطای مرخصی درمانی به این زندانی و یا اعزام وی به بیمارستان خارج از زندان مخالفت کردند. یاشار از شدت درد نمیتواند بخوابد و از شدت التهاب، پای چب خود را حس نمیکند.”.

هرانا پیشتر نیز طی گزارشی یه محرومیت این زندانی از رسیدگی پزشکی پرداخته بود.

آقای توحیدی از اختلال “نقص در توجه” نیز رنج می برد و نیازمند مصرف منظم دارو است، اما این مهم به بهانه کمبود دارو، بصورت مستمر در اختیار او گذاشته نمی شود.

یاشار توحیدی از تاریخ ۱۷خرداد امسال، در حال تحمل دوران محکومیت ۲ سال و ۹ ماه خود در زندان اوین است.

گفتنی است، شنبه شب ۲۳ مهر ۱۴۰۱، به دنبال متشنج شدن فضای زندان اوین، آتش بر فراز این زندان روئیت شد و صدای تیراندازی و انفجار به گوش رسید و برخلاف ادعای مسئولان مبنی بر کنترل آتش سوزی و درگیری، صدای تیراندازی تا ساعتها ادامه داشت. بنا بر اعلام منابع رسمی در این رویداد، ۸ زندانی جان باختند و ۶۱ زندانی دیگر مجروح شدند.

در پی این وقایع، شماری از زندانیان به خارج از این زندان منتقل شدند. تعدادی از آنها به زندان رجایی شهر منتقل شدند و از وضعیت برخی نیز اطلاعی در دست نیست.

گزارش اول هرانا از آخرین تحولات صورت گرفته در زندان اوین را از طریق این لینک اینجا مطالعه کنید.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید