خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, اصناف, اندیشه و بیان  >  تهران؛ پلمب یک واحد صنفی به دلیل شرکت در اعتصابات

تهران؛ پلمب یک واحد صنفی به دلیل شرکت در اعتصابات

خبرگزاری هرانا – یک واحد صنفی در مرکز خرید تیراژه ۲ واقع در تهران به دلیل شرکت در اعتصابات توسط پلیس اطلاعات و امنیت پلمب شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز یکشنبه ۶ آذر ۱۴۰۱، یک واحد صنفی در مرکز خرید تیراژه ۲ واقع در تهران توسط پلیس اطلاعات و امنیت پلمب شد.

یک منبع مطلع در این خصوص به هرانا گفت: “کافه رنگ، تنها واحد صنفی در این مرکز خرید بود که در اعتصابات سراسری ۲۴ و ۲۵ و ۲۶ آبان شرکت کرد. نیروهای پایگاه ۳ پلیس اطلاعات و امنیت به صاحب این کافه گفتند که چون به نفع اعتصاب تبلیغ کرده، محل کسبش تا اطلاع ثانوی پلمب میشود.”

این منبع در ادامه افزود: “در محدوده پایگاه ۳ پلیس اطلاعات و امنیت، دستکم ۳۰ واحد صنفی به دلیل شرکت در اعتصابات پلمب شدند.”

در رابطه با اعتراضات سراسری شهریور-آبان ۱۴۰۱

بازداشت مهسا امینی زن جوان ۲۲ ساله به جرم بدحجابی توسط پلیس امنیت اخلاقی و سپس جان باختن او در زمان بازداشت به موج گسترده ای از اعتراضات سراسری در ایران دامن زد. معترضان با شعار محوری “زن، زندگی، آزادی” در اعتراض به عملکرد، قوانین و ساختار حکومت معترض به خیابانها آمدند. هرانا با انتشار گزارشی ۲۱۵ صفحه ای به بررسی آماری، تحلیل و جمع بندی از بیست روز نخست اعتراضات (۲۶ شهریور تا ۱۳ مهر ۱۴۰۱) اختصاص داد. در گزارش مذکور علاوه بر تحلیل جغرافیایی و ارائه نقشه و نمودار، هویت ۲۰۰ جان باخته احتمالی از جمله ۱۸ کودک و نوجوان، برآورد از ۵۵۰۰ بازداشت شده به همراه هویت ۵۶۳ تن از شهروندان بازداشت شده، ۱۲۳ دانشجو و ۳۶ روزنامه نگار یا فعال عرصه خبر ارائه شده است. همچنین در کنار بخش های متعدد دیگر، مجموعه کاملی از ۶۹۸ گزارش ویدیویی راستی آزمایی شده به تفکیک زمان و موضوع در این گزارش لحاظ شده است. این گزارش اعتراضات در ۳۴۲ نقطه کشور در تمام استانهای کشور از جمله ۱۰۵ شهر و ۶۸ دانشگاه را بررسی کرده است. برای مطالعه گزارش اینجا را کلیک کنید.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید