خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, اعدام  >  افزایش شمار اعدام شدگان در زاهدان به ۲ تن/اعدام یک زندانی در همدان

افزایش شمار اعدام شدگان در زاهدان به ۲ تن/اعدام یک زندانی در همدان

خبرگزاری هرانا – امروز دوشنبه ۷ آذرماه، حکم اعدام یک زندانی با اتهام قتل در زندان همدان و یک زندانی با اتهامات مرتبط با مواد مخدر در زندان زاهدان به اجرا درآمد. با احتساب این زندانی، شمار اعدام شدگان امروز در زندان زاهدان به دو تن افزایش یافت.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، سحرگاه امروز دوشنبه ۷ آذرماه ۱۴۰۱، یک زندانی مرد در زندان همدان اعدام شد.

هویت این زندانی (نام کوچک نامشخص) ترک زاده توسط هرانا احراز شده است.

به گفته یک منبع مطلع، این زندانی پیشتر به اتهام قتل به اعدام محکوم شده بود.

همزمان بر اساس گزارش حال وش، امروز دوشنبه ۷ آذرماه، یک زندانی در زندان زاهدان اعدام شد.

براساس این گزارش، هویت این زندانی عبدالنبی مزارزهی، معروف به (نورمحمد)، فرزند شاه دوست، اهل شهرستان سرباز و ساکن ایرانشهر عنوان شده است.

در این گزارش به نقل از یک منبع مطلع آمده است: “عبدالنبی در سال ۹۱ به‌ اتهامات مرتبط با مواد مخدر بازداشت و توسط دادگاه انقلاب زاهدان به اعدام محکوم شد. وی در بند ۴ زندان این شهر محبوس بود.”

حال وش امروز از اعدام یک زندانی دیگر به نام محمدامین عمرزهی در این زندان خبر داده بود.

تا لحظه تنظیم این گزارش، اعدام این زندانیان از سوی رسانه‌ های داخل ایران و یا منابع رسمی اعلام نشده است.

بر اساس گزارش سالانه مرکز آمار، نشر و آثار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران در بازه زمانی ۱۰ اکتبر ۲۰۲۱ تا ۷ اکتبر ۲۰۲۲، حداقل ۵۲۸ نفر در نقاط مختلف ایران به شیوه حلق آویز اعدام شدند، که این رقم در مقایسه با زمان مشابه در سال گذشته، حدود ۹۸ درصد افزایش داشته است. صدور و اجرای حکم اعدام شهروندان در ایران، در حالی رخ می‌دهد که بسیاری از متهمان از دسترسی به یک روند عادلانه‌ دادرسی محروم‌اند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید