خبرگزاری هرانا

    خانه  > زنان  >  با انگیزه ناموسی؛ مردی در مشهد همسرش را به قتل رساند

با انگیزه ناموسی؛ مردی در مشهد همسرش را به قتل رساند

خبرگزاری هرانا – زنی ۳۵ ساله با انگیزه ناموسی، توسط همسرش در مشهد به قتل رسید. متهم به قتل هم اکنون در بازداشت بسر میبرد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از همشهری، یک زن توسط همسرش در مشهد به قتل رسید.

بر اساس این گزارش، مردی ۴۰ ساله، پس از قتل همسر ۳۵ ساله خود در حضور ۵ فرزند آنها در خانه، پس از رسیدن نیروهای پلیس به قتل همسرش اعتراف کرد.

وی درباره انگیزه خود از این اقدام گفت: “از حدود ۳ سال قبل اختلافات من و حنیفه زمانی شروع شد که او اصرار داشت برای آن که بتواند حقوق مستمری پدر فوت شده اش را از سازمان تامین اجتماعی دریافت کند، از یکدیگر به طور صوری طلاق بگیریم. اما طولی نکشید که رفتارها و نوع پوشش او به طرز عجیبی تغییر کرد. با آن که در کنار یکدیگر زندگی می کردیم ولی از وضعیت ظاهری همسرم به شدت رنج می کشیدم. سوء ظن مانند خوره همه وجودم را فرا گرفته بود.”

این متهم ادامه داد: “با کنکاش در معاشرت ها و گوشی تلفن حنیفه متوجه شدم که او مبلغی از پس اندازهایمان را به مرد دیگری داده است تا خودرو ثبت نام کند. دیگر تحمل این شرایط برایم امکان نداشت و هر روز مشاجره های ما به کتک کاری و درگیری می رسید تا این که بالاخره امروز هنگامی که به شدت عصبانی بودم قفل و زنجیر موتورسیکلت را باز کردم و آن قدر همسرم را زدم تا این که بیهوش کف اتاق خواب افتاد و بعد هم وقتی احتمال مرگ او را دادم با پلیس و اورژانس تماس گرفتم اما قصد کشتن او را نداشتم.”

جنایت‌های ناموسی یا قتل ناموسی به ارتکاب خشونت و اغلب قتل زنان یک خانواده به دست مردان خویشاوند خود گفته می‌شود.

این زنان به علت «ننگین کردن شرافت خانواده خود» مجازات می‌شوند. این ننگ موارد گوناگونی را شامل می‌شود از جمله خودداری از ازدواج اجباری، بازمانده یک تجاوز جنسی بودن، طلاق گرفتن (حتی از یک شوهر ناشایست)، رابطه با جنس مخالف، یا رابطه خارج از ازدواج. برای اینکه فردی قربانی جنایت‌های ناموسی شود، فقط اینکه گمان برده شود او آبروی خانواده را بر باد داده است کافی‌ست.

در قوانین ایران مواردی در نظر گرفته شده تا افرادی که مرتکب “قتل‌های ناموسی” می‌شوند را از مجازات‌های سنگین معاف کند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید