خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  افزایش نگرانی ها در خصوص وضعیت جسمی آرش صادقی

افزایش نگرانی ها در خصوص وضعیت جسمی آرش صادقی

خبرگزاری هرانا – آرش صادقی، فعال حقوق بشر بازداشتی، که به بیماری کندروسارکوما مبتلا است، کماکان از رسیدگی پزشکی مناسب محروم است و این امر موجب نگرانی خانواده و نزدیکان این شهروند شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، آرش صادقی، علیرغم گذشت ۴۷ روز از زمان دستگیری به صورت بلاتکلیف در بازداشت بسر میبرد.

یک منبع مطلع در این باره گفت: “آقای صادقی از رسیدگی پزشکی مناسب محروم است. با توجه به اینکه وی به بیماری کندروسارکوما و بیماری زمینه ای مبتلا است، باید به طور منظم مورد آزمایش قرار بگیرد. امری که تاکنون محقق نشده و وضعیت نامناسب وی موجب افزایش نگرانی خانواده این فعال حقوق بشر شده است.”

هرانا اخیرا در گزارشی از عدم رسیدگی پزشکی به این فعال حقوق بشر بیمار و تحویل ناقص داروهایش خبر داده بود. یک منبع مطلع در این خصوص به هرانا گفته بود: “آرش صادقی فقط سه دارو از ۸ داروی خود را دریافت کرده که این مسئله باعث تشدید بیماری وی میشود. او همچنین از ناحیه معده و روده دارای مشکلاتی بوده و در مدفوع وی خون دیده شده است. آقای صادقی در دوران بازجویی روزانه ۷ الی ۸ ساعت مورد بازجویی قرار گرفته و از سوی ماموران امنیتی تحت فشار بوده است.”

آرش صادقی که پیش از این نیز سابقه بازداشت و محکومیت دارد، روز چهارشنبه ۲۰ مهرماه توسط نیروهای امنیتی بازداشت و در نهایت به بازداشتگاه وزارت اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شد.

در خصوص محل نگهداری کنونی وی ابهاماتی وجود دارد. تا حدود چند هفته پیش آرش صادقی طی تماسی با خانواده خود عنوان کرده بود که در بند ۲۰۹ زندان اوین بسر میبرد، با اینحال گزارشات تایید نشده ای از انتقال او به زندان تهران بزرگ منتشر شده که خانواده این فعال حقوق بشر نسبت به آن بی اطلاع هستند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید