خبرگزاری هرانا

    خانه  > اصناف, اندیشه و بیان  >  علیرغم عدم تکمیل مراحل درمان؛ رضا شهابی به زندان اوین بازگردانده شد

علیرغم عدم تکمیل مراحل درمان؛ رضا شهابی به زندان اوین بازگردانده شد

خبرگزاری هرانا – رضا شهابی، از اعضای هیئت مدیره سندیکای کارگران شرکت اتوبوسرانی تهران، علیرغم عدم تکمیل مراحل درمان به زندان اوین بازگردانده شد. این فعال کارگری که از درد شدید گردن رنج میبرد در تاریخ ۵ آذرماه در پی وخامت حال به بیمارستان “امام خمینی” تهران منتقل شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه، رضا شهابی از اعضای هیئت مدیره سندیکای کارگران شرکت اتوبوسرانی تهران، علیرغم ناتمام ماندن مراحل درمان، به زندان اوین بازگردانده شد.

بر اساس این گزارش، روز شنبه ۵ آذرماه آقای شهابی در پی وخامت حال و درد شدید از زندان اوین به بیمارستان “امام خمینی” تهران منتقل شد. با وجود اینکه پزشک متخصص، پس از نتیجه ام آر آی اعلام کرده‌ بود که وی به ⁧جراحی اورژانسی⁩ و فوری نیاز دارد، همان روز به زندان برگردانده شد.

دلیل بازگرداندن آقای شهابی به زندان عدم صدور دستور عمل از طرف مسئولین زندان اوین‌ عنوان شده است.

حسین تاج، وکیل مدافع این فعال کارگری، روز یکشنبه ۶ آذر در این رابظه بیان کرد: “درخواست‌ مرخصی درمانی آقای شهابی را به دایرهٔ نظارت بر متهمان سیاسی-امنیتی زندان اوین و شعبهٔ ۳۶ دادگاه تجدیدنظر تهران ارائه کرده اند.”

پیشتر یک منبع مطلع در رابطه با وضعیت این فعال کارگری در بند قرنطینه زندان اوین به هرانا گفته بود: “وی در ناحیه گردن و سمت چپ بدنش درد شدیدی را تحمل می کند و نیاز مبرم به گردنبند طبی دارد. آقای شهابی که به بیماری قند و فشار خون نیز مبتلاست، سردردهای مزمنی را از این بابت متحمل می شود. او همچنین مدت هاست که با ناراحتی های قلبی و کلیوی دست و پنجه نرم میکند. رضا هر بار که تقاضای رسیدگی پزشکی را با مسئولان زندان مطرح کرده، با بی تفاوتی آنها مواجه شده است.”

روز سه شنبه ۱۵ شهریور، جلسه آخرین دفاع رضا شهابی، از اعضای بازداشتی هیئت مدیره سندیکای کارگران شرکت اتوبوسرانی تهران، برگزار شد. هفته قبلتر قرار بازداشتوی،‌ برای چهارمین بار متوالی، به مدت یکماه دیگر توسط شعبه دوم‌ بازپرسی دادسرای اوین به ریاست قاضی محمود حاج مرادی تمدید شد.

هرانا در تاریخ ۲۳ خردادماه امسال طی گزارشی از آغاز اعتصاب غذای رضا شهابی در اعتراض به تداوم بازجویی و بازداشت وی در بند ۲۰۹ زندان اوین خبر داده بود. وی روز یکشنبه ۲ مردادماه ۱۴۰۱، به اعتصاب غذای خود پایان داده بود. پایان اعتصاب غذای آقای شهابی پس از ملاقات حضوری با خانواده خود و با تاکید آنها مبنی بر تقبل درخواست های مکرر سندیکای کارگران شرکت واحد و همچنین پنج سندیکای کارگری فرانسوی برای پایان دادن به اعتصاب غذایش صورت گرفته بود.

رضا شهابی در تاریخ ۲۲ اردیبهشت ماه امسال توسط نیروهای امنیتی در منزل خود بازداشت و به بازداشتگاه وزارت اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شد. در تاریخ ۲۲ خردادماه، قرار بازداشت این فعال کارگری به مدت یک ماه دیگر تمدید شد. پیشتر سندیکای کارگران شرکت واحد تهران و حومه با انتشار بیانیه ای نسبت به وخامت وضعیت جسمانی آقای شهابی ابراز نگرانی کرده بود.

تا لحظه تنظیم این گزارش از دلایل بازداشت و اتهامات مطروحه علیه آقای شهابی اطلاعی در دسترس نیست.

رضا شهابی فعال کارگری و از اعضای هیئت مدیره سندیکای کارگران شرکت اتوبوسرانی تهران است. وی پیش از این نیز به واسطه فعالیت های صنفی خود سابقه بازداشت و محکومیت داشته است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید