خبرگزاری هرانا

    خانه  > اندیشه و بیان, زندانیان  >  دادگاه تجدید نظر؛ جعفر ابراهیمی به ۵ سال حبس محکوم شد

دادگاه تجدید نظر؛ جعفر ابراهیمی به ۵ سال حبس محکوم شد

خبرگزاری هرانا – حکم پنج سال حبس جعفر ابراهیمی، فعال صنفی معلمان محبوس در زندان اوین، توسط دادگاه تجدید نظر استان تهران عینا تایید شد. با اعمال ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، مجازات اشد یعنی ۴ سال حبس برای او قابل اجرا خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان ایران، امروز یکشنبه ۶ آذر ۱۴۰۱، حکم ۵ سال حبس جعفر ابراهیمی، توسط دادگاه تجدید نظر استان تهران عینا تایید شد.

این فعال صنفی معلمان، اوایل آبان ماه سال جاری، در مرحله بدوی توسط دادگاه انقلاب تهران از بابت اتهام اجتماع و تبانی به ۴ سال و بابت اتهام تبلیغ علیه نظام به ۱ سال حبس و دو سال محرومیت از فعالیت و عضویت در گروه ها و منع خروج از کشور محکوم شد.

با اعمال ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، مجازات اشد یعنی ۴ سال حبس برای او قابل اجرا خواهد بود.

آقای ابراهیمی، هفته گذشته در پی حال نامساعد جسمانی به بیمارستان امام خمینی تهران منتقل شد.

روز شنبه ۱۰ اردیبهشت امسال جعفر ابراهیمی به همراه ۳ تن دیگر از فعالان صنفی فرهنگیان تهران، توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند.

در تاریخ ۲۴ خردادماه، جعفر ابراهیمی به همراه دو تن از فعالین صنفی دیگر به نامهای محمد حبیبی و رسول بداقی، به سلول های انفرادی بند ۲۴۰ این زندان منتقل شدند. این افراد به همراه تنی دیگر از فعالین صنفی معلمان به نام علی اکبر باغانی در تاریخ ۱۰ اردیبهشت ماه بازداشت و به بازداشتگاه وزارت اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شده بودند.

جعفر ابراهیمی، روز چهارشنبه ۱۹ مردادماه از بازداشتگاه وزارت اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین به بند قرنطینه این زندان منتقل شد. روز پنجشنبه ۱۳ مردادماه قرار بازداشت این فعال صنفی معلمان تمدید شده بود.

پیشتر هرانا طی گزارشی از تداوم کارشکنی ماموران وزارت اطلاعات مبنی بر ممانعت از آزادی موقت جعفر ابراهیمی علیرغم گذشت دو هفته از صدور دستور و تودیع قرار وثیقه خبر داده بود. آقای ابراهیمی قرار بود که در تاریخ ۸ خردادماه امسال با تودیع قرار وثیقه ۷۰۰ میلیون تومانی از بازداشتگاه وزارت اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین آزاد شود؛ امری که با کارشکنی نیروهای امنیتی تاکنون میسر نشده است.

یک منبع مطلع در این خصوص به هرانا گفته بود: «قرار وثیقه آقای ابراهیمی تودیع شده و نامه آزادی حتی به بازداشتگاه ۲۰۹ هم فرستاده شده اما بازجوی وزارت علیرغم دستور بازپرس مانع از آزادی او شده است. حالا این نگرانی وجود دارد که به همین بهانه تا زمان اجرای حکم این فعال صنفی را در بازداشت نگه‌دارند.»

جعفر ابراهیمی، معلم و عضو کانون صنفی معلمان تهران است. او پیش از این نیز به دلیل فعالیت های خود سابقه بازداشت و محکومیت داشته است. وی در دیماه سال گذشته توسط دادگاه انقلاب کرج به ۴ سال و ۶ ماه حبس تعزیری محکوم شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید