خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  تداوم بازداشت و بیخبری از وضعیت رضا اسدآبادی

تداوم بازداشت و بیخبری از وضعیت رضا اسدآبادی

خبرگزاری هرانا – رضا اسد آبادی، خبرنگار حوزه کارگری ایلنا علیرغم گذشت ۴ روز از زمان دستگیری کماکان در بازداشت و بلاتکلیفی بسر می‌برد. بی خبری از وضعیت وی، منجر به افزایش نگرانی خانواده و نزدیکان او شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران،‌ امروز یکشنبه ۶ آذرماه ۱۴۰۱، رضا اسدآبادی، خبرنگار حوزه کارگری ایلنا کماکان در بازداشت و بلاتکلیفی بسر میبرد.

به گفته یک منبع آگاه، “آقای اسدآبادی از زمان بازداشت تاکنون تماسی با خانواده خود نداشته است. پیگیری های خانواده او از دادسرای اوین بی نتیجه بوده و بیخبری از وضعیت وی باعث افزایش نگرانی خانواده اسدآبادی شده است.”

رضا اسدآبادی روز چهارشنبه ۲ آذرماه، توسط ماموران اطلاعات سپاه در منزل شخصی خود بازداشت شد.

در رابطه با اعتراضات سراسری شهریور-آبان ۱۴۰۱

بازداشت مهسا امینی زن جوان ۲۲ ساله به جرم بدحجابی توسط پلیس امنیت اخلاقی و سپس جان باختن او در زمان بازداشت به موج گسترده ای از اعتراضات سراسری در ایران دامن زد. معترضان با شعار محوری “زن، زندگی، آزادی” در اعتراض به عملکرد، قوانین و ساختار حکومت معترض به خیابانها آمدند. هرانا با انتشار گزارشی ۲۱۵ صفحه ای به بررسی آماری، تحلیل و جمع بندی از بیست روز نخست اعتراضات (۲۶ شهریور تا ۱۳ مهر ۱۴۰۱) اختصاص داد. در گزارش مذکور علاوه بر تحلیل جغرافیایی و ارائه نقشه و نمودار، هویت ۲۰۰ جان باخته احتمالی از جمله ۱۸ کودک و نوجوان، برآورد از ۵۵۰۰ بازداشت شده به همراه هویت ۵۶۳ تن از شهروندان بازداشت شده، ۱۲۳ دانشجو و ۳۶ روزنامه نگار یا فعال عرصه خبر ارائه شده است. همچنین در کنار بخش های متعدد دیگر، مجموعه کاملی از ۶۹۸ گزارش ویدیویی راستی آزمایی شده به تفکیک زمان و موضوع در این گزارش لحاظ شده است. این گزارش اعتراضات در ۳۴۲ نقطه کشور در تمام استانهای کشور از جمله ۱۰۵ شهر و ۶۸ دانشگاه را بررسی کرده است. برای مطالعه گزارش اینجا را کلیک کنید.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید