خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  محمود صادقی به دادسرای اوین احضار شد

محمود صادقی به دادسرای اوین احضار شد

خبرگزاری هرانا – محمود صادقی نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی، روز شنبه ۵ آذر ماه، به دادسرای اوین احضار شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، محمود صادقی به دادسرای عمومی و انقلاب تهران احضار شد.

طی ابلاغیه که توسط شعبه ۱ دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه ۳۳ تهران صادر و به وی ابلاغ شده بود، آقای صادقی روز شنبه ۵ آذر ماه، از بابت اتهامات “تبلیغ علیه نظام” و “نشر اکاذیب” به این دادسرا احضار شده است.

محمود صادقی نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی، پیشتر نیز سابقه احضار به مراجع قضایی را دارد.

در رابطه با اعتراضات سراسری شهریور-آبان ۱۴۰۱

بازداشت مهسا امینی زن جوان ۲۲ ساله به جرم بدحجابی توسط پلیس امنیت اخلاقی و سپس جان باختن او در زمان بازداشت به موج گسترده ای از اعتراضات سراسری در ایران دامن زد. معترضان با شعار محوری “زن، زندگی، آزادی” در اعتراض به عملکرد، قوانین و ساختار حکومت معترض به خیابانها آمدند. هرانا با انتشار گزارشی ۲۱۵ صفحه ای به بررسی آماری، تحلیل و جمع بندی از بیست روز نخست اعتراضات (۲۶ شهریور تا ۱۳ مهر ۱۴۰۱) اختصاص داد. در گزارش مذکور علاوه بر تحلیل جغرافیایی و ارائه نقشه و نمودار، هویت ۲۰۰ جان باخته احتمالی از جمله ۱۸ کودک و نوجوان، برآورد از ۵۵۰۰ بازداشت شده به همراه هویت ۵۶۳ تن از شهروندان بازداشت شده، ۱۲۳ دانشجو و ۳۶ روزنامه نگار یا فعال عرصه خبر ارائه شده است. همچنین در کنار بخش های متعدد دیگر، مجموعه کاملی از ۶۹۸ گزارش ویدیویی راستی آزمایی شده به تفکیک زمان و موضوع در این گزارش لحاظ شده است. این گزارش اعتراضات در ۳۴۲ نقطه کشور در تمام استانهای کشور از جمله ۱۰۵ شهر و ۶۸ دانشگاه را بررسی کرده است. برای مطالعه گزارش اینجا را کلیک کنید.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید