خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  محمد جباری به دادگاه انقلاب خوی احضار شد

محمد جباری به دادگاه انقلاب خوی احضار شد

خبرگزاری هرانا – محمد جباری، شهروند ساکن شهرستان پلدشت با دریافت ابلاغیه ای به دادگاه انقلاب شهرستان خوی احضار شد. در این احضاریه از وی خواسته شده که در روز دوشنبه ۷ آذرماه به این دادگاه مراجعه کند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، محمد جباری، شهروند ساکن شهرستان پلدشت به دادگاه انقلاب شهرستان خوی احضار شد.

در این ابلاغیه که توسط شعبه ۱ دادگاه انقلاب دادگستری شهرستان خوی صادر و به وی ابلاغ شده، از آقای جباری خواسته شده که در ساعت ۱۱:۳۰ روز دوشنبه ۷ آذر ماه ۱۴۰۱ به این شعبه مراجعه کند.

در ابلاغیه مذکور اتهام مطروحه علیه این شهروند “اغوا و تحریک مردم به جنگ و کشتار، برهم زدن امنیت کشور، تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی و اهانت به مقدسات اسلام” عنوان شده است.

در رابطه با اعتراضات سراسری شهریور-آبان ۱۴۰۱

بازداشت مهسا امینی زن جوان ۲۲ ساله به جرم بدحجابی توسط پلیس امنیت اخلاقی و سپس جان باختن او در زمان بازداشت به موج گسترده ای از اعتراضات سراسری در ایران دامن زد. معترضان با شعار محوری “زن، زندگی، آزادی” در اعتراض به عملکرد، قوانین و ساختار حکومت معترض به خیابانها آمدند. هرانا با انتشار گزارشی ۲۱۵ صفحه ای به بررسی آماری، تحلیل و جمع بندی از بیست روز نخست اعتراضات (۲۶ شهریور تا ۱۳ مهر ۱۴۰۱) اختصاص داد. در گزارش مذکور علاوه بر تحلیل جغرافیایی و ارائه نقشه و نمودار، هویت ۲۰۰ جان باخته احتمالی از جمله ۱۸ کودک و نوجوان، برآورد از ۵۵۰۰ بازداشت شده به همراه هویت ۵۶۳ تن از شهروندان بازداشت شده، ۱۲۳ دانشجو و ۳۶ روزنامه نگار یا فعال عرصه خبر ارائه شده است. همچنین در کنار بخش های متعدد دیگر، مجموعه کاملی از ۶۹۸ گزارش ویدیویی راستی آزمایی شده به تفکیک زمان و موضوع در این گزارش لحاظ شده است. این گزارش اعتراضات در ۳۴۲ نقطه کشور در تمام استانهای کشور از جمله ۱۰۵ شهر و ۶۸ دانشگاه را بررسی کرده است. برای مطالعه گزارش اینجا را کلیک کنید.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید