خبرگزاری هرانا

    خانه  > اندیشه و بیان  >  اعتراضات سراسری؛ بازداشت ۸ شهروند در پاوه و دهگلان

اعتراضات سراسری؛ بازداشت ۸ شهروند در پاوه و دهگلان

خبرگزاری هرانا – فردین حمیدی، یاسین فتحی، علی محمد حسین‌پناهی، کامران فتحی، امید براخاسی، محمد قادری، پیمان غلامی و سیوان غلامی در شهرهای پاوه و دهگلان توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از کردپا، ۸ شهروند در شهرهای پاوه و دهگلان در ارتباط با اعتراضات سراسری توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند.

در این گزارش هویت این شهروندان پیمان غلامی و سیوان غلامی در پاوه و فردین حمیدی، یاسین فتحی، علی محمد حسین‌پناهی، کامران فتحی، امید براخاسی و محمد قادری در دهگلان عنوان شده است.

تا کنون از محل نگهداری این شهروندان اطلاعی در دست نیست.

در رابطه با اعتراضات سراسری شهریور-آذر ۱۴۰۱

بازداشت مهسا امینی زن جوان ۲۲ ساله به جرم بدحجابی توسط پلیس امنیت اخلاقی و سپس جان باختن او در زمان بازداشت به موج گسترده ای از اعتراضات سراسری در ایران دامن زد. معترضان با شعار محوری “زن، زندگی، آزادی” در اعتراض به عملکرد، قوانین و ساختار حکومت معترض به خیابانها آمدند. هرانا با انتشار گزارشی ۲۱۵ صفحه ای به بررسی آماری، تحلیل و جمع بندی از بیست روز نخست اعتراضات (۲۶ شهریور تا ۱۳ مهر ۱۴۰۱) اختصاص داد. در گزارش مذکور علاوه بر تحلیل جغرافیایی و ارائه نقشه و نمودار، هویت ۲۰۰ جان باخته احتمالی از جمله ۱۸ کودک و نوجوان، برآورد از ۵۵۰۰ بازداشت شده به همراه هویت ۵۶۳ تن از شهروندان بازداشت شده، ۱۲۳ دانشجو و ۳۶ روزنامه نگار یا فعال عرصه خبر ارائه شده است. همچنین در کنار بخش های متعدد دیگر، مجموعه کاملی از ۶۹۸ گزارش ویدیویی راستی آزمایی شده به تفکیک زمان و موضوع در این گزارش لحاظ شده است. این گزارش اعتراضات در ۳۴۲ نقطه کشور در تمام استانهای کشور از جمله ۱۰۵ شهر و ۶۸ دانشگاه را بررسی کرده است. برای مطالعه گزارش اینجا را کلیک کنید.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید