خبرگزاری هرانا

    خانه  > اعدام  >  زندان زاهدان؛ انتقال یک زندانی به سلول انفرادی جهت اجرای حکم اعدام

زندان زاهدان؛ انتقال یک زندانی به سلول انفرادی جهت اجرای حکم اعدام

خبرگزاری هرانا – امروز پنجشنبه ۳ آذرماه، یک زندانی در زندان زاهدان که پیشتر از بابت اتهام “قتل” به اعدام محکوم شده بود، جهت اجرای حکم به یکی از سلول‌ های انفرادی این زندان منتقل شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از حال وش، امروز پنجشنبه ۳ آذرماه ۱۴۰۱، یک زندانی در زندان زاهدان جهت اجرای حکم اعدام به یکی از سلول‌ های انفرادی این زندان منتقل شد.

براساس این گزارش، هویت این زندانی که پیشتر از بابت اتهام قتل به اعدام محکوم شده است، “عارف کبدانی، ۲۳ ساله و اهل زاهدان” عنوان شده است.

در این گزارش به نقل از یک منبع مطلع آمده است: “عارف در یک حادثه و نزاع خیابانی در سال ۹۸ مرتکب قتل شده بود و از آن زمان تاکنون در زندان زاهدان بسر می برد.”

بر اساس گزارش سالانه مرکز آمار، نشر و آثار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران در بازه زمانی ۱۰ اکتبر ۲۰۲۱ تا ۷ اکتبر ۲۰۲۲، حداقل ۵۲۸ نفر در نقاط مختلف ایران به شیوه حلق آویز اعدام شدند، که این رقم در مقایسه با زمان مشابه در سال گذشته، حدود ۹۸ درصد افزایش داشته است. صدور و اجرای حکم اعدام شهروندان در ایران، در حالی رخ می‌دهد که بسیاری از متهمان از دسترسی به یک روند عادلانه‌ دادرسی محروم‌اند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید