خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  وریا غفوری بازداشت شد/ آزادی محمد رمضانی در خواف

وریا غفوری بازداشت شد/ آزادی محمد رمضانی در خواف

خبرگزاری هرانا – وریا غفوری، بازیکن تیم فولاد خوزستان توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد. همچنین، محمد رمضانی، معلم اهل خواف با تودیع قرار وثیقه آزاد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، محمد رمضانی، معلم اهل خواف آزاد شد.

آزادی آقای رمضانی با تودیع قرار وثیقه، به شیوه موقت و تا پایان مراحل دادرسی صورت گرفته است. وی پیشتر به دلیل انتشار تصاویری از جانباختگان اعتراضات زاهدان بازداشت شده بود.

همچنین، خبرگزاری برنا وابسته به وزارت ورزش و جوانان، از بازداشت وریا غفوری، بازیکن تیم فولاد خوزستان خبر داد.

اتهامات مطروحه علیه وی “توهین و تخریب تیم ملی فوتبال ایران و تبلیغ علیه نظام” عنوان شده است.

تاکنون از محل نگهداری و آخرین وضعیت آقای غفوری اطلاعی در دسترس نیست.

در رابطه با اعتراضات سراسری شهریور-آبان ۱۴۰۱

بازداشت مهسا امینی زن جوان ۲۲ ساله به جرم بدحجابی توسط پلیس امنیت اخلاقی و سپس جان باختن او در زمان بازداشت به موج گسترده ای از اعتراضات سراسری در ایران دامن زد. معترضان با شعار محوری “زن، زندگی، آزادی” در اعتراض به عملکرد، قوانین و ساختار حکومت معترض به خیابانها آمدند. هرانا با انتشار گزارشی ۲۱۵ صفحه ای به بررسی آماری، تحلیل و جمع بندی از بیست روز نخست اعتراضات (۲۶ شهریور تا ۱۳ مهر ۱۴۰۱) اختصاص داد. در گزارش مذکور علاوه بر تحلیل جغرافیایی و ارائه نقشه و نمودار، هویت ۲۰۰ جان باخته احتمالی از جمله ۱۸ کودک و نوجوان، برآورد از ۵۵۰۰ بازداشت شده به همراه هویت ۵۶۳ تن از شهروندان بازداشت شده، ۱۲۳ دانشجو و ۳۶ روزنامه نگار یا فعال عرصه خبر ارائه شده است. همچنین در کنار بخش های متعدد دیگر، مجموعه کاملی از ۶۹۸ گزارش ویدیویی راستی آزمایی شده به تفکیک زمان و موضوع در این گزارش لحاظ شده است. این گزارش اعتراضات در ۳۴۲ نقطه کشور در تمام استانهای کشور از جمله ۱۰۵ شهر و ۶۸ دانشگاه را بررسی کرده است. برای مطالعه گزارش اینجا را کلیک کنید.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید