خانه  > اندیشه و بیان, زنان  >  هنگامه قاضیانی، بازیگر سینما و تلویزیون بازداشت شد

هنگامه قاضیانی، بازیگر سینما و تلویزیون بازداشت شد

خبرگزاری هرانا – امروز یکشنبه ۲۹ آبان ماه، هنگامه قاضیانی، بازیگر سینما و تلویزیون توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از تسنیم، امروز یکشنبه ۲۹ آبان ماه ۱۴۰۱، هنگامه قاضیانی بازداشت شد.

بر اساس این گزارش، خانم قاضیانی با اتهام “ارتباط با رسانه‌های معاند و ضدانقلاب” بازداشت شده است.

پیشتر هنگامه قاضیانی، بازیگر سینما و تلویزیون در حمایت از اعتراضات سراسری، با برداشتن حجاب، اعتراض خود را نشان داده و در صفحه شخصی خود نوشته بود: “شاید این آخرین پست من باشد. از این لحظه به بعد، هراتفاقی برایم بیفتد، بدانید که من تا اخرین نفس کنار مردم ایران هستم.”

در رابطه با اعتراضات سراسری شهریور-آبان ۱۴۰۱

بازداشت مهسا امینی زن جوان ۲۲ ساله به جرم بدحجابی توسط پلیس امنیت اخلاقی و سپس جان باختن او در زمان بازداشت به موج گسترده ای از اعتراضات سراسری در ایران دامن زد. معترضان با شعار محوری “زن، زندگی، آزادی” در اعتراض به عملکرد، قوانین و ساختار حکومت معترض به خیابانها آمدند. هرانا با انتشار گزارشی ۲۱۵ صفحه ای به بررسی آماری، تحلیل و جمع بندی از بیست روز نخست اعتراضات (۲۶ شهریور تا ۱۳ مهر ۱۴۰۱) اختصاص داد. در گزارش مذکور علاوه بر تحلیل جغرافیایی و ارائه نقشه و نمودار، هویت ۲۰۰ جان باخته احتمالی از جمله ۱۸ کودک و نوجوان، برآورد از ۵۵۰۰ بازداشت شده به همراه هویت ۵۶۳ تن از شهروندان بازداشت شده، ۱۲۳ دانشجو و ۳۶ روزنامه نگار یا فعال عرصه خبر ارائه شده است. همچنین در کنار بخش های متعدد دیگر، مجموعه کاملی از ۶۹۸ گزارش ویدیویی راستی آزمایی شده به تفکیک زمان و موضوع در این گزارش لحاظ شده است. این گزارش اعتراضات در ۳۴۲ نقطه کشور در تمام استانهای کشور از جمله ۱۰۵ شهر و ۶۸ دانشگاه را بررسی کرده است. برای مطالعه گزارش اینجا را کلیک کنید.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید