خبرگزاری هرانا

    خانه  > اعدام  >  اجرای حکم اعدام دو زندانی در زندان تربت جام

اجرای حکم اعدام دو زندانی در زندان تربت جام

خبرگزاری هرانا – سحرگاه روز دوشنبه ٢٣ آبان ماه، حکم دو زندانی که پیشتر از بابت اتهامات مرتبط با مواد مخدر به اعدام محکوم شده بودند، در زندان تربت جام به اجرا در آمد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رسانک، روز دوشنبه ٢٣ آبان ماه ۱۴۰۱، دو زندانی در زندان تربت جام اعدام شدند.

هویت این دو زندانی “محمدنبی سلیمانی (ریگی)، ٣١ ساله، فرزند غلام سلطان، مجرد و عبدالله صوفی (گلمیر ریگی) فرزند عبدالاحد، متاهل، پدر یک فرزند خردسال و اهل شهرستان صالح آباد از توابع استان خراسان رضوی” عنوان شده است.

در این گزارش به نقل از یک منبع مطلع آمده است: “این دو زندانی در خرداد ماه ٩٨، توسط نیروهای هنگ مرزی در حالی بازداشت شده اند که سوار بر یک خودروی آژانس در حال برگشت به منزل خود بوده‌ اند. ماموران بر اساس گزارش‌ های دریافتی غلط آنها را بدون هیچگونه باری از خودرو پیاده و بازداشت کرده‌ و چند روز بعد پس از توقیف یک محموله کوچک مواد مخدر، آن را به اسم این دو نفر ثبت کرده‌ اند.”

تا لحظه تنظیم این گزارش، اعدام این زندانی از سوی رسانه‌ های داخل ایران و یا منابع رسمی اعلام نشده است.

بر اساس گزارش سالانه مرکز آمار، نشر و آثار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران در بازه زمانی ۱۰ اکتبر ۲۰۲۱ تا ۷ اکتبر ۲۰۲۲، حداقل ۵۲۸ نفر در نقاط مختلف ایران به شیوه حلق آویز اعدام شدند، که این رقم در مقایسه با زمان مشابه در سال گذشته، حدود ۹۸ درصد افزایش داشته است. صدور و اجرای حکم اعدام شهروندان در ایران، در حالی رخ می‌دهد که بسیاری از متهمان از دسترسی به یک روند عادلانه‌ دادرسی محروم‌اند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید