خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, زندانیان  >  عالیه مطلب زاده از زندان اوین به بیمارستان منتقل شد

عالیه مطلب زاده از زندان اوین به بیمارستان منتقل شد

خبرگزاری هرانا – عالیه مطلب زاده، عکاس و فعال حقوق زنان، در پی حال نامساعد جسمی به بیمارستان خارج از زندان منتقل شد. خانم مطلب زاده در حال سپری کردن دوران محکومیت ۳ ساله خود در زندان اوین است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز پنجشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۱، عالیه مطلب زاده، عکاس و فعال حقوق زنان در پی حال نامساعد جسمی به بیمارستان خارج از زندان منتقل شد.

غزاله عبداللهی دختر این فعال حقوق زنان با انتشار مطلبی در صفحه شخصی خود ضمن اعلام این خبر نوشته است: “مامان ،عالیه مطلب زاده امروز حدود ساعت ۱۱ به علت وخامت حال از زندان اوین به بیمارستان منتقل شد. همینطور حال نرگس محمدی نیز خوب نیست.”

عالیه مطلب زاده به همراه سیزده تن از زندانیان بند زنان زندان اوین، به تازگی با گشایش پرونده جدیدی در پی شکایت اداره کل زندان های استان تهران به بهانه امتناع از استفاده از دستبند در زمان اعزام به مراجع قضایی مواجه شده اند. “اخلال در نظم آسایش عمومی، اجتماع و تبانی علیه نظام، توهین به مقامات و تمرد نسبت به مامورین زندان” اتهامات مطروحه علیه آنان عنوان شده است.

پیش از این، یک منبع نزدیک به خانواده این شهروند در خصوص پرونده ای که اخیرا در دوران حبس گشوده شده برای خانم مطلب زاده به هرانا گفته بود: «این پرونده در شعبه ۱۰۱ دادگاه کیفری دو بخش قلعه نو شهرری از بابت اتهام غیبت در دوران مرخصی در حال رسیدگی است

عالیه مطلب زاده در تاریخ ۲۳ فروردین امسال به همراه نرگس محمدی، فعال حقوق بشر بازداشت و به زندان قرچک ورامین منتقل شد. وی، در تاریخ ۶ آذرماه سال ۹۵ در پی احضار تلفنی به وزارت اطلاعات بازداشت و در تاریخ ۲۹ آذرماه همان سال با تودیع قرار وثیقه ۳۰۰ میلیون تومانی، به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی از بازداشتگاه وزارت اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین آزاد شد.

خانم مطلب زاده در سال ۹۶ توسط دادگاه انقلاب تهران محاکمه و از بابت اتهامات اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور و تبلیغ علیه نظام به ۳ سال حبس تعزیری محکوم شد. این حکم نهایتا توسط شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران به ریاست قاضی سید احمد زرگر عینا تایید شد. در دادنامه صادره، مصداق اتهامات مطروحه علیه خانم مطلب زاده، «راه اندازی و شرکت در کارگاه های توانمندسازی زنان در خارج از کشور (گرجستان)» عنوان شده است.

با اعمال ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، مجازات اشد یعنی ۲ سال حبس تعزیری برای وی قابل اجرا است.

وی نهایتا در تاریخ ۲۰ مهر ۹۹، پس از حضور در واحد اجرای احکام دادسرای اوین بازداشت و جهت تحمل دوران محکومیت خود به زندان اوین منتقل شد و دیماه سال گذشته به زندان قرچک ورامین تبعید شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید