خبرگزاری هرانا

    خانه  > اندیشه و بیان  >  اعتراضات سراسری؛ آزادی یک شهروند با تودیع قرار وثیقه در سنندج

اعتراضات سراسری؛ آزادی یک شهروند با تودیع قرار وثیقه در سنندج

خبرگزاری هرانا – روز شنبه ۱۶ مهرماه، لطف‌ الله احمدی، شهروند بازداشتی ساکن سنندج، با تودیع قرار وثیقه به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کردپا، روز شنبه ۱۶ مهرماه ۱۴۰۱، لطف‌ الله احمدی، شهروند بازداشتی، با تودیع قرار وثیقه آزاد شد.

آزادی آقای احمدی با تودیع قرار وثیقه بطور موقت و تا پایان مراحل دادرسی صورت گرفته است.

لطف الله احمدی در تاریخ ۲۷ شهریورماه، توسط نیروهای امنیتی در سنندج بازداشت شده بود.

تا لحظه تنظیم این گزارش، از اتهامات مطروحه علیه این شهروند اطلاعی در دست نیست.

بازداشت مهسا امینی زن جوان ۲۲ ساله به جرم بدحجابی توسط پلیس امنیت اخلاقی و سپس جان باختن او در زمان بازداشت به موج گسترده ای از اعتراضات سراسری در ایران دامن زد. معترضان با شعار محوری “زن، زندگی، آزادی” در اعتراض به عملکرد، قوانین و ساختار حکومت معترض به خیابانها آمدند. هرانا با انتشار گزارشی ۲۱۵ صفحه ای به بررسی آماری، تحلیل و جمع بندی از بیست روز نخست اعتراضات جاری (۲۶ شهریور تا ۱۳ مهر ۱۴۰۱) اختصاص داد. در گزارش مذکور علاوه بر تحلیل جغرافیایی و ارائه نقشه و نمودار، هویت ۲۰۰ جان باخته احتمالی از جمله ۱۸ کودک و نوجوان، برآورد از ۵۵۰۰ بازداشت شده به همراه هویت ۶۰۴ تن از شهروندان بازداشت شده، ۱۲۳ دانشجو و ۳۶ روزنامه نگار یا فعال عرصه خبر ارائه شده است. همچنین در کنار بخش های متعدد دیگر، مجموعه کاملی از ۶۹۸ گزارش ویدیویی راستی آزمایی شده به تفکیک زمان و موضوع در این گزارش لحاظ شده است. همچنین این گزارش اعتراضات در ۳۴۲ نقطه کشور در تمام استانهای کشور از جمله ۱۰۵ شهر و ۶۸ دانشگاه را بررسی کرده است.

برای اطلاع بیشتر به گزارش جمع بندی خبرگزاری هرانا از مجموع وقایع بیست روز نخست اعتراضات مراجعه نمایید.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید