خبرگزاری هرانا

    خانه  > اندیشه و بیان  >  اعتراضات سراسری؛ بازداشت یک دانشجو همزمان با انتقال یک دانشجوی بازداشتی به زندان تهران بزرگ

اعتراضات سراسری؛ بازداشت یک دانشجو همزمان با انتقال یک دانشجوی بازداشتی به زندان تهران بزرگ

خبرگزاری هرانا – طی روزهای اخیر، یک دانشجو در تهران در جریان اعتراضات سراسری بازداشت و به مکانی نامعلومی منتقل شد. همچنین یک دانشجوی بازداشتی به زندان تهران بزرگ انتقال یافت.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از شوراهای صنفی دانشجویان کشور، محمدجواد تربیت‌ میرکوهی، دانشجوی رشته‌ی حقوق دانشگاه پیام نور شهر قدس روز پنجشنبه ۳۱ شهریور ماه، توسط نیروهای امنیتی در تهران بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد.

همچنین  محمد غلام‌ زاده، دانشجوی بازداشتی به زندان تهران بزرگ منتقل شد.

تا لحظه تنظیم این گزارش، از اتهامات مطروحه علیه این شهروندان اطلاعی در دست نیست.

بازداشت مهسا امینی زن جوان ۲۲ ساله به جرم بدحجابی توسط پلیس امنیت اخلاقی و سپس جان باختن او در زمان بازداشت به موج گسترده ای از اعتراضات سراسری در ایران دامن زد. معترضان با شعار محوری “زن، زندگی، آزادی” در اعتراض به عملکرد، قوانین و ساختار حکومت معترض به خیابانها آمدند. هرانا با انتشار گزارشی ۲۱۵ صفحه ای به بررسی آماری، تحلیل و جمع بندی از بیست روز نخست اعتراضات جاری (۲۶ شهریور تا ۱۳ مهر ۱۴۰۱) اختصاص داد. در گزارش مذکور علاوه بر تحلیل جغرافیایی و ارائه نقشه و نمودار، هویت ۲۰۰ جان باخته احتمالی از جمله ۱۸ کودک و نوجوان، برآورد از ۵۵۰۰ بازداشت شده به همراه هویت ۶۰۴ تن از شهروندان بازداشت شده، ۱۲۳ دانشجو و ۳۶ روزنامه نگار یا فعال عرصه خبر ارائه شده است. همچنین در کنار بخش های متعدد دیگر، مجموعه کاملی از ۶۹۸ گزارش ویدیویی راستی آزمایی شده به تفکیک زمان و موضوع در این گزارش لحاظ شده است. همچنین این گزارش اعتراضات در ۳۴۲ نقطه کشور در تمام استانهای کشور از جمله ۱۰۵ شهر و ۶۸ دانشگاه را بررسی کرده است.

برای اطلاع بیشتر به گزارش جمع بندی خبرگزاری هرانا از مجموع وقایع بیست روز نخست اعتراضات مراجعه نمایید.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید