خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  صدیقه مرادی با تودیع قرار وثیقه آزاد شد

صدیقه مرادی با تودیع قرار وثیقه آزاد شد

خبرگزاری هرانا – امروز پنجشنبه ۱۴ مهرماه، صدیقه مرادی، شهروند بازداشتی ساکن تهران با تودیع قرار وثیقه به صورت موقت آزاد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز پنجشنبه ۱۴ مهرماه ۱۴۰۱، صدیقه مرادی آزاد شد.

آزادی خانم مرادی با تودیع قرار وثیقه بطور موقت و تا پایان مراحل دادرسی صورت گرفته است.

صدیقه مرادی روز سه شنبه ۱۲ مهرماه، توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بود. ماموران امنیتی ضمن تفتیش منزل وی، تلفن همراه او را ضبط کرده و با خود برده بودند.

خانم مرادی پیشتر سابقه بازداشت و محکومیت نیز دارد.

اعتراضات شهریور ماه ۱۴۰۱ به مجموعه اعتراضات سراسری گفته می شود که از روز ۲۶ شهریورماه در پی جان باختن دختر ۲۲ ساله ای به نام مهسا (ژینا) امینی بر اثر عملکرد گشت پلیس امنیت اخلاقی در تهران آغاز شد و تا تاریخ اول مهرماه ۱۴۰۱ در دست کم ۸۵ شهر و ۱۸ دانشگاه از ۲۹ استان کشور گسترش یافت. این اعتراضات که کماکان ادامه دارد تاکنون به بازداشت صدها نفر و کشته و زخمی شدن دهها معترض از جمله کودکان منجر شده است.

رسانه های نزدیک به نهادهای امنیتی با متهم کردن متهمان به اعمال خشونت اعترافات اجباری تعدادی از بازداشت شدگان را منتشر کردند. همینطور حکومت ایران اینترنت را در سطح کشور در بخش خانگی و تلفن های همراه مختل کرد.

برای اطلاع بیشتر به گزارش جمع بندی اولیه خبرگزاری هرانا از مجموع وقایع هفت روز نخست اعتراضات مراجعه نمایید.

جهت مطالعه آخرین وقایع پیرامون اعتراضات و بازداشت های صورت گرفته تا یازدهمین روز اعتراضات در ایران، به این لینک مراجعه نمایید.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید