خبرگزاری هرانا

    خانه  > اندیشه و بیان  >  اعتراضات سراسری؛ حسین ماهینی آزاد شد

اعتراضات سراسری؛ حسین ماهینی آزاد شد

خبرگزاری هرانا –  حسین ماهینی، بازیکن سابق تیم ملی ایران، روز سه شنبه ۱۲ مهر، با تودیع قرار وثیقه آزاد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ورزش سه، روز سه شنبه ۱۲ مهرماه ۱۴۰۱، حسین ماهینی بازیکن سابق تیم ملی ایران آزاد شد.

بر اساس این گزارش، آزادی آقای ماهینی با تودیع قرار وثیقه یک میلیارد تومانی، به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی وی صورت گرفته است.

سایت خبری ایران اینترنشنال در این باره نوشته است که آقای ماهینی، دوران بازداشت خود را در “بازداشتگاه وزارت اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین” سپری کرده است.

حسین ماهینی بازیکن سابق تیم ملی ایران و کاپیتان پیشین تیم پرسپولیس، روز پنجشنبه ۷ مهر توسط نیروهای امنیتی و با دستور قضایی بازداشت شد.

حسین ماهینی، طی چند روز گذشته مطالبی را در جهت حمایت از مطالبات شهروندان در اعتراضات سراسری در شبکه های اجتماعی منتشر کرده بود.

اعتراضات شهریور ماه ۱۴۰۱ به مجموعه اعتراضات سراسری گفته می شود که از روز ۲۶ شهریورماه در پی جان باختن دختر ۲۲ ساله ای به نام مهسا (ژینا) امینی بر اثر عملکرد گشت پلیس امنیت اخلاقی در تهران آغاز شد و تا تاریخ اول مهرماه ۱۴۰۱ در دست کم ۸۵ شهر و ۱۸ دانشگاه از ۲۹ استان کشور گسترش یافت. این اعتراضات که کماکان ادامه دارد تاکنون به بازداشت صدها نفر و کشته و زخمی شدن دهها معترض از جمله کودکان منجر شده است.
رسانه های نزدیک به نهادهای امنیتی با متهم کردن متهمان به اعمال خشونت اعترافات اجباری تعدادی از بازداشت شدگان را منتشر کردند. همینطور حکومت ایران اینترنت را در سطح کشور در بخش خانگی و تلفن های همراه مختل کرد.

برای اطلاع بیشتر به گزارش جمع بندی اولیه خبرگزاری هرانا از مجموع وقایع هفت روز نخست اعتراضات مراجعه نمایید.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید