خبرگزاری هرانا

    خانه  > اندیشه و بیان  >  اعتراضات سراسری؛ بازداشت پنج شهروند توسط نیروهای امنیتی در شهرهای مختلف

اعتراضات سراسری؛ بازداشت پنج شهروند توسط نیروهای امنیتی در شهرهای مختلف

خبرگزاری هرانا – در روزهای اخیر، پنج شهروند از جمله یک دانشجو به نام های علی روزی، لیلا پاشایی، آیدا درویشی، منصور دهمرده و شهرام آزموده، در شهرهای کرمانشاه، سنندج، پاوه و زاهدان توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند. سه تن از این شهروندان به اسامی لیلا پاشایی آیدا درویشی و شهرام آزموده با تودیع قرار وثیقه و همچنین اخذ تعهد کتبی آزاد شده اند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کردپا، سه شهروند از جمله یک دانشجو توسط نیروهای امنیتی در شهرهای کرمانشاه، پاوه و سنندج بازداشت شدند.

هویت این شهروندان، علی روزی، دانشجوی دانشگاه رازی کرمانشاه، لیلا پاشایی، فعال حقوق زنان اهل سنندج و آیدا درویشی اهل پاوه عنوان شده است.

بازداشت آقای روزی و خانم درویشی روز دوشنبه ۱۱ مهرماه در شهرهای کرمانشاه و پاوه و خانم پاشایی روز جمعه یکم مهرماه در سنندج صورت گرفته است. لیلا پاشایی و آیدا درویشی چند روز پس از بازداشت با تودیع قرار وثیقه و اخذ تعهد کتبی آزاد شدند، با این حال تاکنون از محل نگهداری و آخرین وضعیت علی روزی اطلاعی در دسترس نیست.

در خبری دیگر، روز دوشنبه ١١ مهرماه، ماموران اداره اطلاعات شهرستان زاهدان یک شهروند را در یکی از ایست های بازرسی راهنمایی و رانندگی این شهر بازداشت کردند.

خبرگزاری رسانک، هویت این شهروند را منصور دهمرده، فرزند امان‌ الله و اهل شهرستان زاهدان عنوان کرده است. علیرغم پیگیری خانواده این شهروند تاکنون از محل نگهداری و آخرین وضعیت وی اطلاعی در دست نیست.

از سوی دیگر، کانال شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران، خبر از آزادی شهرام آزموده سردبیر ماهنامه تالش با تودیع قرار وثیقه داده و عنوان کرده است: آقای آزموده به دلیل برخی فعالیت ها در فضای مجازی در جریان اعتراضات سراسری توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید