خبرگزاری هرانا

    خانه  > زندانیان  >  سیامک نمازی از زندان اوین آزاد شدند

سیامک نمازی از زندان اوین آزاد شدند

خبرگزاری هرانا – بنابر اعلام سخنگوی سازمان ملل، سیامک نمازی شهروند ایرانی–آمریکایی از زندان اوین آزاد شده است. همچنین باقر نمازی پدر وی نیز، اجازه خروج از کشور را پیدا کرد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از بی بی سی، سخنگوی سازمان ملل خبر از آزادی سیامک نمازی داده است.

در بیانیه‌ای که از سوی استفان دوجاریک، سخنگوی آنتونیو گوترش منتشر شده آمده است که سیامک نمازی شهروند ایرانی – آمریکایی از زندان اوین آزاد شده و باقر نمازی پدر او اجازه خروج از ایران پیدا کرده است.

او در این بیانیه از صدور «اجازه خروج همکار سابق» ابن نهاد، یعنی باقر نمازی سپاسگزاری کرده است. همچنین در ادامه آمده است که آنتونیو گوترش از آزادی سیامک نمازی نیز بسیار خرسند است.

پیشتر وکیل مدافع این شهروندان در خصوص آخرین وضعیت پرونده محمد باقر نمازی، گفته بود که وی با نظر کمیسیون پزشکی در بیرون از زندان و تحت درمان بسر می‌برد.

محمدباقر نمازی از مقام‌های سابق یونیسف و استاندار خوزستان در پیش از انقلاب سال ۱۳۵۷ ایران بود. او که برای پیگیری وضعیت فرزندش به تهران رفته بود در اسفند ۱۳۹۴ بازداشت شد. فرزند او، سیامک نمازی، نیز پیشتر، در مهرماه ۱۳۹۴، در جریان سفری به ایران بازداشت شده بود. هر دوی آنها سپس در دادگاه به اتهام “همکاری با دولت متخاصم آمریکا” به ۱۰ سال زندان محکوم شدند و تقاضای تجدیدنظر آنها با مخالفت نهادهای قضایی ایران روبرو شده بود.

لازم به یادآوری است که پیشتر درخواست اعاده دادرسی سیامک نمازی در آذرماه سال گذشته در شعبه ۳۳ دیوان عالی کشور رد شده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید