خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  اعتراضات سراسری؛ پنج شهروند بازداشتی به زندان قرچک ورامین منتقل شدند

اعتراضات سراسری؛ پنج شهروند بازداشتی به زندان قرچک ورامین منتقل شدند

خبرگزاری هرانا – نازنین رسولی، ریحانه ساداتیان و مرضیه یوسف زاده پس از بازداشت به همراه یلدا معیری و سعیده محمدی به زندان قرچک ورامین منتقل شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، نازنین رسولی، ریحانه ساداتیان، مرضیه یوسف زاده، یلدا معیری و سعیده محمدی به زندان قرچک ورامین منتقل شدند.

نازنین رسولی و مرضیه یوسف زاده اخیر توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بودند. همچنین ریحانه ساداتیان که برای درمان مشکلات مجاری ادرار به تهران سفر کرده بود، توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده است.

یک منبع مطلع در خصوص آخرین وضعیت خانم معیری به هرانا گفت: “یلدا معیری به دلیل پیامی که اخیرا در زمان بازداشت منتشر کرده بود، محروم از تلفن شده است.”

یلدا معیری و سعیده محمدی نیز در تاریخ ۳۰ شهریورماه، در تهران بازداشت شده بودند.

اعتراضات شهریور ماه ۱۴۰۱ به مجموعه اعتراضات سراسری گفته می شود که از روز ۲۶ شهریورماه در پی جان باختن دختر ۲۲ ساله ای به نام مهسا (ژینا) امینی بر اثر عملکرد گشت پلیس امنیت اخلاقی در تهران آغاز شد و تا تاریخ اول مهرماه ۱۴۰۱ در دست کم ۸۵ شهر و ۱۸ دانشگاه از ۲۹ استان کشور گسترش یافت. این اعتراضات که کماکان ادامه دارد تاکنون به بازداشت صدها نفر و کشته و زخمی شدن دهها معترض از جمله کودکان منجر شده است.

رسانه های نزدیک به نهادهای امنیتی با متهم کردن متهمان به اعمال خشونت اعترافات اجباری تعدادی از بازداشت شدگان را منتشر کردند. همینطور حکومت ایران اینترنت را در سطح کشور در بخش خانگی و تلفن های همراه مختل کرد.

برای اطلاع بیشتر به گزارش جمع بندی اولیه خبرگزاری هرانا از مجموع وقایع هفت روز نخست اعتراضات مراجعه نمایید.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید