خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  اعتراضات سراسری؛ پیام باستانی پاریزی بازداشت و به زندان تهران بزرگ منتقل شد

اعتراضات سراسری؛ پیام باستانی پاریزی بازداشت و به زندان تهران بزرگ منتقل شد

خبرگزاری هرانا – پیام باستانی پاریزی، زندانی سیاسی سابق روز شنبه ۲ مهرماه، در رابطه با اعتراضات سراسری توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به زندان تهران بزرگ منتقل شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز شنبه ۲ مهرماه ۱۴۰۱، پیام باستانی پاریزی، زندانی سیاسی سابق توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد.

یک منبع مطلع با اعلام این خبر به هرانا گفت: «آقای باستانی شنبه شب ۲ مهر، توسط نیروهای امنیتی در منزل شخصی خود بازداشت شد. ماموران ضمن تفتیش منزل تلفن همراه، هارد و برخی از لوازم الکتریکی وی را ضبط کرده و با خود بردند، او چند روز بعد طی یک تماس تلفنی با خانواده از انتقالش به زندان تهران بزرگ خبر داد.»

این منبع در ادامه افزود: «متاسفانه علیرغم پیگیری های متعدد خانواده پیام باستانی از زندان تهران بزرگ، اجازه ملاقات و پاسخی در خصوص وضعیت فرزندشان به آنها داده نمیشود و این امر موجب نگرانی خانواده وی شده است.»

تا لحظه تنظیم این گزارش از اتهامات مطروحه علیه این شهروند اطلاعی در دست نیست.

پیام باستانی پاریزی، پیش از این نیز از بابت فعالیت های خود سابقه بازداشت و تحمل حبس را داشته است.

اعتراضات شهریور ماه ۱۴۰۱ به مجموعه اعتراضات سراسری گفته می شود که از روز ۲۶ شهریورماه در پی جان باختن دختر ۲۲ ساله ای به نام مهسا (ژینا) امینی بر اثر عملکرد گشت پلیس امنیت اخلاقی در تهران آغاز شد و تا تاریخ اول مهرماه ۱۴۰۱ در دست کم ۸۵ شهر و ۱۸ دانشگاه از ۲۹ استان کشور گسترش یافت. این اعتراضات که کماکان ادامه دارد تاکنون به بازداشت صدها نفر و کشته و زخمی شدن دهها معترض از جمله کودکان منجر شده است.

رسانه های نزدیک به نهادهای امنیتی با متهم کردن متهمان به اعمال خشونت اعترافات اجباری تعدادی از بازداشت شدگان را منتشر کردند. همینطور حکومت ایران اینترنت را در سطح کشور در بخش خانگی و تلفن های همراه مختل کرد.

برای اطلاع بیشتر به گزارش جمع بندی اولیه خبرگزاری هرانا از مجموع وقایع هفت روز نخست اعتراضات مراجعه نمایید.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید