خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  اعتراضات سراسری؛ بازداشت یک تن همزمان با آزادی سه شهروند دیگر در ملکان و بهبهان

اعتراضات سراسری؛ بازداشت یک تن همزمان با آزادی سه شهروند دیگر در ملکان و بهبهان

خبرگزاری هرانا – امروز پنجشنبه ۷ مهرماه، امیر صادقیان، شهروند ساکن ملکان توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد. همچنین ساناز (صبا) رضوی فرد، میلاد علیپور و بهنام منجمی سه تن از بازداشت شدگان اعتراضات سراسری اخیر، در بهبهان و ملکان با تودیع وثیقه بطور موقت آزاد شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، یک شهروند در ملکان بازداشت و سه شهروند آزاد شدند.

امیر صادقیان شهروند ساکن ملکان امروز پنجشنبه ۷ مهرماه ۱۴۰۱، در سبزه میدان این شهرستان توسط نیروهای لباس شخصی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد.

همچنین، ساناز (صبا) رضوی فرد و میلاد علیپور دو تن از بازداشت شدگان اعتراضات سراسری در بهبهان با تودیع وثیقه به صورت موقت آزاد شدند.

بهنام منجمی، شهروند بازداشتی اهل ملکان نیز امروز پنجشنبه ۷ مهرماه ۱۴۰۱، با تودیع قرار وثیقه موقتا آزاد شد. وی روز  چهارشنبه ۶ مهرماه، در منزل شخصی خود توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بود.

از اتهامات مطروحه علیه این شهروندان، اطلاعی در دست نیست.

اعتراضات شهریور ماه ۱۴۰۱ به مجموعه اعتراضات سراسری گفته می شود که از روز ۲۶ شهریورماه در پی جان باختن دختر ۲۲ ساله ای به نام مهسا (ژینا) امینی بر اثر عملکرد گشت پلیس امنیت اخلاقی در تهران آغاز شد و تا تاریخ اول مهرماه ۱۴۰۱ در دست کم ۸۵ شهر و ۱۸ دانشگاه از ۲۹ استان کشور گسترش یافت. این اعتراضات که کماکان ادامه دارد تاکنون به بازداشت صدها نفر و کشته و زخمی شدن دهها معترض از جمله کودکان منجر شده است.

رسانه های نزدیک به نهادهای امنیتی با متهم کردن معترضان به اعمال خشونت اعترافات اجباری تعدادی از بازداشت شدگان را منتشر کردند. همینطور حکومت ایران، اینترنت را در سطح کشور در بخش خانگی و تلفن های همراه مختل کرده است.

برای اطلاعات بیشتر به گزارش جمع بندی اولیه خبرگزاری هرانا از مجموع وقایع هفت روز نخست اعتراضات مراجعه نمایید.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید