خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  در جریان اعتراضات سراسری؛ عرفان کهزاد در کرج بازداشت شد

در جریان اعتراضات سراسری؛ عرفان کهزاد در کرج بازداشت شد

خبرگزاری هرانا – عرفان کهزاد، شهروند ساکن کرج دوشنبه شب ۴ مهر، در جریان اعتراضات سراسری توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد. وی پیشتر در جریان اعتراضات بر اثر تیراندازی ماموران زخمی شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، دوشنبه شب ۴ مهرماه ۱۴۰۱، عرفان کهزاد توسط نیروهای امنیتی در کرج بازداشت شد.

یک منبع مطلع با اعلام این خبر به هرانا گفت: «شب گذشته ساعت ۱:۳۰، ماموران امنیتی به منزل وی رفته و با شکستن درب منزل وی را بازداشت کردند. آقای کهزاد چند روز پیش به علت اصابت گلوله در خانه بستری بود‌»

تا لحظه تنظیم این گزارش از محل نگهداری و اتهامات مطروحه علیه این شهروند اطلاعی در دست نیست.

اعتراضات شهریور ماه ۱۴۰۱ به مجموعه اعتراضات سراسری گفته می شود که از روز ۲۶ شهریورماه در پی جان باختن دختر ۲۲ ساله ای به نام مهسا (ژینا) امینی بر اثر عملکرد گشت پلیس امنیت اخلاقی در تهران آغاز شد و تا تاریخ اول مهرماه ۱۴۰۱ در دست کم ۸۵ شهر و ۱۸ دانشگاه از ۲۹ استان کشور گسترش یافت. این اعتراضات که کماکان ادامه دارد تاکنون به بازداشت صدها نفر و کشته و زخمی شدن دهها معترض از جمله کودکان منجر شده است.
رسانه های نزدیک به نهادهای امنیتی با متهم کردن متهمان به اعمال خشونت اعترافات اجباری تعدادی از بازداشت شدگان را منتشر کردند. همینطور حکومت ایران اینترنت را در سطح کشور در بخش خانگی و تلفن های همراه مختل کرد.

برای اطلاع بیشتر به گزارش جمع بندی اولیه خبرگزاری هرانا از مجموع وقایع هفت روز نخست اعتراضات مراجعه نمایید.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید