خبرگزاری هرانا

    خانه  > اندیشه و بیان  >  ۱۰ شهروند در جریان اعتراضات سراسری بازداشت شدند

۱۰ شهروند در جریان اعتراضات سراسری بازداشت شدند

خبرگزاری هرانا – طی روزهای یکشنبه ۲۷ شهریور الی دوشنبه ۴ مهرماه، ۱۰ شهروند در شهرهای تهران، مهاباد، پاوه، سردشت و نقده در جریان اعتراضات سراسری بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کردپا، طی روزهای یکشنبه ۲۷ شهریور الی دوشنبه ۴ مهرماه ۱۴۰۱، ۱۰ شهروند بازداشت شدند.

بهنام قادری، ٢٠ ساله، فرزند عباس و سعید روغنی، کادر درمانی در محل کار خود توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند. بازداشت آقای قادری با ضرب و شتم همراه بوده است.

 محسن نیک‌ منش، دانشجوی رشتە گرافیک دانشگاە هنر تبریز روز دوشنبه ۲۸ شهریورماه در مهاباد و نیما سلطانی (ژاکاو)، اهل بانە دانشجوی رشتە صنایع دستی دانشگاە هنر تهران، روز پنجشنبه ۳۱ شهریورماه، بازداشت شدند.

همچنین یعقوب شریف‌ زاده، سینا رحمانی، ابراهیم صوفی و احسان خانی در نقده توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند.

آیدا درویشی ۱۷ ساله و نگین محمودی ۲۴ ساله در ارتباط با تجمعات اعتراضی در پاوه بازداشت شدند.

تاکنون از محل نگهداری و اتهامات مطروحه علیه این شهروندان اطلاعی در دست نیست.

اعتراضات شهریور ماه ۱۴۰۱ به مجموعه اعتراضات سراسری گفته می شود که از روز ۲۶ شهریورماه در پی جان باختن دختر ۲۲ ساله ای به نام مهسا (ژینا) امینی بر اثر عملکرد گشت پلیس امنیت اخلاقی در تهران آغاز شد و تا تاریخ اول مهرماه ۱۴۰۱ در دست کم ۸۵ شهر و ۱۸ دانشگاه از ۲۹ استان کشور گسترش یافت. این اعتراضات که کماکان ادامه دارد تاکنون به بازداشت صدها نفر و کشته و زخمی شدن دهها معترض از جمله کودکان منجر شده است.
رسانه های نزدیک به نهادهای امنیتی با متهم کردن متهمان به اعمال خشونت اعترافات اجباری تعدادی از بازداشت شدگان را منتشر کردند. همینطور حکومت ایران اینترنت را در سطح کشور در بخش خانگی و تلفن های همراه مختل کرد.

برای اطلاع بیشتر به گزارش جمع بندی اولیه خبرگزاری هرانا از مجموع وقایع هفت روز نخست اعتراضات مراجعه نمایید.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید