خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  در جریان اعتراضات سراسری؛ بازداشت دو خبرنگار در سیرجان

در جریان اعتراضات سراسری؛ بازداشت دو خبرنگار در سیرجان

خبرگزاری هرانا – روز پنجشنبه ۳۱ شهریورماه، بتول بلالی و سمیرا علی نژاد، دو خبرنگار ساکن سیرجان در جریان اعتراضات سراسری بازداشت و به زندان سیرجان منتقل شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز پنجشنبه ۳۱ شهریورماه ۱۴۰۱، دو خبرنگار در سیرجان بازداشت شدند.

روز چهارشنبه ۳۰ شهریورماه، تلفن های همراه بتول بلالی و سمیرا علی نژاد، در یکی از تجمعات اعتراضی در سیرجان توسط نیروهای پلیس ضبط و این دو خبرنگار برای پاره ای از توضیحات احضار شدند. پس از مراجعه به یکی از مراکز نیروی انتظامی سیرجان، بازداشت و به زندان این شهرستان منتقل شدند.

تا لحظه تنظیم این خبر، از اتهامات مطروحه علیه این دو شهروند اطلاعی در دست نیست.

اعتراضات شهریور ماه ۱۴۰۱ به مجموعه اعتراضات سراسری گفته می شود که از روز ۲۶ شهریورماه در پی جان باختن دختر ۲۲ ساله ای به نام مهسا (ژینا) امینی بر اثر عملکرد گشت پلیس امنیت اخلاقی در تهران آغاز شد و تا تاریخ اول مهرماه ۱۴۰۱ در دست کم ۸۵ شهر و ۱۸ دانشگاه از ۲۹ استان کشور گسترش یافت. این اعتراضات که کماکان ادامه دارد تاکنون به بازداشت صدها نفر و کشته و زخمی شدن دهها معترض از جمله کودکان منجر شده است.
رسانه های نزدیک به نهادهای امنیتی با متهم کردن متهمان به اعمال خشونت اعترافات اجباری تعدادی از بازداشت شدگان را منتشر کردند. همینطور حکومت ایران اینترنت را در سطح کشور در بخش خانگی و تلفن های همراه مختل کرد.

برای اطلاع بیشتر به گزارش جمع بندی اولیه خبرگزاری هرانا از مجموع وقایع هفت روز نخست اعتراضات مراجعه نمایید.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید