خبرگزاری هرانا

    خانه  > اندیشه و بیان  >  در جریان اعتراضات سراسری؛ چهار دانشجو بازداشت شدند

در جریان اعتراضات سراسری؛ چهار دانشجو بازداشت شدند

خبرگزاری هرانا – در روزهای اخیر، چهار دانشجو در لاهیجان، شیراز و تهران در جریان اعتراضات سراسری، بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از شوراهای صنفی دانشجویان کشور، طی چهارشنبه ۳۰ شهریور تا یکشنبه ۳ مهر ۱۴۰۱، چهار دانشجو بازداشت شدند.

مهدیار گرامی، دانشجو فیزیک دانشگاه شیراز روز یکشنبه ۳ مهر ۱۴۰۱، در لاهیجان، محمد غلام‌ زاده، دانشجوی دکتری جامعه شناسی دانشگاه تهران روز شنبه ۲ مهر و سروش احمدی دانشجوی فلسفه دانشگاه تهران، اهل بانه در روزهای اخیر توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده اند. همچنین ریحانه ناصری، دانشجو فیزیک دانشگاه شیراز روز چهارشنبه ۳۰ شهریور، بازداشت و با گذشت ۴ روز، همچنان از حق تماس محروم است.

تا کنون از اتهامات مطروحه و محل نگهداری آنان اطلاعی در دست نیست.

اعتراضات شهریور ماه ۱۴۰۱ به مجموعه اعتراضات سراسری گفته می شود که از روز ۲۶ شهریورماه در پی جان باختن دختر ۲۲ ساله ای به نام مهسا (ژینا) امینی بر اثر عملکرد گشت پلیس امنیت اخلاقی در تهران آغاز شد و تا تاریخ اول مهرماه ۱۴۰۱ در دست کم ۸۵ شهر و ۱۸ دانشگاه از ۲۹ استان کشور گسترش یافت. این اعتراضات که کماکان ادامه دارد تاکنون به بازداشت صدها نفر و کشته و زخمی شدن دهها معترض از جمله کودکان منجر شده است.

رسانه های نزدیک به نهادهای امنیتی با متهم کردن متهمان به اعمال خشونت اعترافات اجباری تعدادی از بازداشت شدگان را منتشر کردند. همینطور حکومت ایران اینترنت را در سطح کشور در بخش خانگی و تلفن های همراه مختل کرد.

برای اطلاع بیشتر به گزارش جمع بندی اولیه خبرگزاری هرانا از مجموع وقایع هفت روز نخست اعتراضات مراجعه نمایید.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید