خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, اندیشه و بیان, زنان  >  در پی اعتراض به جان باختن مهسا امینی؛ اهون هوشمند در سقز بازداشت شد

در پی اعتراض به جان باختن مهسا امینی؛ اهون هوشمند در سقز بازداشت شد

خبرگزاری هرانا – اهون هوشمند، شهروند ساکن سقز، روز شنبه ۲۶ شهریورماه، در جریان اعتراضات به جان باختن مهسا (ژینا) امینی، توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز شنبه ۲۶ شهریور ۱۴۰۱، اهوان هوشمند، در سقز بازداشت شد.

یک منبع نزدیک به خانواده آقای هوشمند به هرانا گفت: ” اهون در اعتراض به جان باختن مهسا (ژینا) امینی به جمع معترضان حاضر در مقابل ساختمان فرمانداری سقز پیوست و توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده است. بی خبری از وضعیت وی منجر به افزایش نگرانی خانواده هوشمند شده است.”

اهون هوشمند، ۲۳ ساله، فرزند رسول و اهل سقز و ساکن در این شهر است.

مهسا (ژینا) امینی زن جوان ۲۲ ساله اهل سقز واقع در استان کردستان که به تهران سفر کرده بود، روز سه شنبه هفته گذشته در ایستگاه مترو حقانی تهران توسط ماموران پلیس امنیت اخلاقی بازداشت شد. ساعاتی بعد پیکر نیمه جان وی از بازداشتگاه به بخش مراقبت های ویژه بیمارستان کسری منتقل شد و نهایتا روز جمعه ۲۵ شهریورماه ۱۴۰۱، در این بیمارستان جانباخت.

لازم به اشاره است، واکنش ها نسبت به بازداشت مهسا (ژینا) امینی به بهانه مقابله با “بدحجابی” و سپس فوت وی در بیمارستان کسری تهران، کماکان از سوی بسیاری از شهروندان و چهره های شناخته شده ادامه دارد. هرانا روز گذشته با انتشار گزارشی به شرح اجمالی تجمعات اعتراضی شکل گرفته در این راستا و به طبع آن، برخورد خشونت آمیز ماموران انتظامی و بازداشت شمار دیگری از شهروندان پرداخته بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید