خبرگزاری هرانا

    خانه  > حقوق آکادمیک  >  محمد شباهتی، فعال صنفی دانشجویی از ادامه تحصیل محروم شد

محمد شباهتی، فعال صنفی دانشجویی از ادامه تحصیل محروم شد

خبرگزاری هرانا – محمد شباهتی، فعال صنفی دانشجویی، در صفحه‌ سامانه‌ جامع آموزش دانشگاه تهران با ایراد «نقص در مدارک» مواجه شده و از ثبت‌ نام در ترم جدید و ادامه‌ ی تحصیل محروم شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از شورای صنفی دانشجویان کشور، محمد شباهتی فعال دانشجویی دانشگاه تهران از ثبت‌ نام در ترم جدید و ادامه‌ ی تحصیل محروم شد.

بر اساس این گزارش، آقای شباهتی با ایراد «نقص در مدارک» در صفحه‌ سامانه‌ جامع آموزش دانشگاه تهران مواجه شده است.

این فعال دانشجویی همچنین طی حکمی انضباطی توسط معاونت دانشجویی و فرهنگی شورای انضباطی دانشجویان دانشگاه تهران، به «تذکر کتبی با درج در پرونده»، «توبیخ کتبی با درج در پرونده» و «دریافت خسارت» محکوم شده است. این شورا با اتکا به آنچه “بازی مختلط فوتبال، عدم رعایت شئون دانشجویی و ایراد خسارت به اموال عمومی دانشگاه” عنوان میکند، اقدام به صدور این حکم کرده است.

محمد شباهتی پیش از این نیز از بابت فعالیت های خود سابقه محکومیت داشته است. در تاریخ ۱ مهرماه سال ۹۹، نامه ای از شعبه یک اجرای احکام دادسرای اوین به بانک ها ارسال شد تا تمامی حساب های این فعال دانشجویی مسدود شود. با مراجعه وکیل این فعال صنفی به اجرای احکام اوین، حکم ۵ سال حبس تعزیری این دانشجو به صورت شفاهی به وکیل ابلاغ شد. لازم به ذکر است علاوه بر صدور حکم، کلیه روند رسیدگی از جمله تفهیم اتهام، صدور کیفرخواست و برگزاری جلسه دادرسی، بدون اطلاع این دانشجو و به صورت کاملا غیابی صورت گرفته بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید