خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, زندانیان  >  زندان رجایی شهر کرج؛ سه فعال مدنی به بند عمومی منتقل شدند

زندان رجایی شهر کرج؛ سه فعال مدنی به بند عمومی منتقل شدند

خبرگزاری هرانا – آرشام رضایی، علی موسی نژاد فرکوش و زرتشت احمدی راغب فعالین مدنی، روز چهارشنبه ۲۶ مرداد، به بند عمومی زندان رجایی شهر کرج منتقل شدند. این زندانیان در روز شنبه ۲۲ مردادماه، به علت نگارش نامه ای سرگشاده، تداوم بازداشت ناهید شیرپیشه مادر پویا بختیاری، از جان باختگان اعتراضات آبان ۹۸ را محکوم کرده و خواستار آزادی بی قید و شرط وی شده بودند، به سلول های انفرادی این زندان منتقل شده بودند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز چهارشنبه ۲۶ مردادماه ۱۴۰۱، آرشام رضایی، علی موسی نژاد فرکوش و زرتشت احمدی راغب فعالین مدنی، به بند عمومی زندان رجایی شهر کرج منتقل شدند.

یک منبع نزدیک به خانواده این شهروندان در این خصوص به گزارشگر هرانا گفت: «روز گذشته هر سه زندانی از سلول های انفرادی به بند عمومی زندان رجایی شهر کرج منتقل شدند.»

لازم به یادآوری است، این زندانیان به همراه رضا محمد حسینی که در حال تحمل دوران محکومیت خود هستند، چندی پیش با نگارش نامه ای سرگشاده، تداوم بازداشت ناهید شیرپیشه مادر پویا بختیاری، از جان باختگان اعتراضات آبان ۹۸ را محکوم کرده و خواستار آزادی بی قید و شرط وی شدند. آنها نهایتا روز شنبه ۲۲ مردادماه، به سلول های انفرادی این زندان منتقل شدند.

آنها در بخش هایی از نامه مذکور ضمن انتقاد از برخورد خشونت آمیز نیروهای امنیتی در زمان بازداشت خانم شیرپیشه، نوشته بودند: “با نقض آشکار حقوق شهروندی، قدرتتان را به رخ مادران بی دفاع می کشید؟ قدرت در عشق و محبت و مهرورزی است نه در نفرت و کینه و سرکوب و کشتار و زندان. ناهید شیربیشه، مادر دادخواه و جگر سوخته را فوراً از زندان آزاد و با احترام به خانه اش بازگردانید.”

در تاریخ ۲۰ تیرماه، ناهید شیرپیشه به همراه جمعی دیگر از مادران و بازماندگان جانباختگان اعتراضات آبان ۹۸ بازداشت شد. وی سپس در تاریخ ۶ مردادماه، به زندان کچویی کرج منتقل شد. او که کماکان بدون رعایت اصل تفکیک جرائم در بند قرنطینه این زندان بسر میبرد؛ اخیرا توسط یکی از زندانیان متهم به جرائم خشن مورد ضرب و شتم قرار گرفته بود.

 رضا محمدحسینی، زندانی سیاسی و آرشام رضایی، علی موسی نژاد فرکوش و زرتشت احمدی راغب فعالین مدنی در حال تحمل دوران محکومیت خود در زندان رجایی شهر کرج هستند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید