خبرگزاری هرانا

    خانه  > سایر گروهها  >  زخمی شدن یک کولبر در پی تیراندازی نیروهای نظامی در مناطق مرزی بانه

زخمی شدن یک کولبر در پی تیراندازی نیروهای نظامی در مناطق مرزی بانه

خبرگزاری هرانا – شامگاه دوشنبه ۲۴ مرداد، یک کولبر بر اثر تیراندازی مستقیم نیروهای نظامی در مناطق مرزی بانه، زخمی شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کردپا، شامگاه دوشنبه ۲۴ مردادماه ۱۴۰۱، یک کولبر بر اثر تیراندازی مستقیم نیروهای نظامی در مناطق مرزی بانه، زخمی شد.

براساس این گزارش هویت وی «یوسف قیطاسی، فرزند خالد و اهل شهرستان بوکان» عنوان شده است.

در این گزارش آمده است، نیروهای نظامی بدون اخطار قبلی و از فاصله نزدیک این کولبر را هدف شلیک مستقیم قرار داده‌اند و وی جهت مداوای پزشکی به بیمارستان بانه منتقل شده است.

کولبری، شغلی کاذب و مشقت بار است که مردم مناطق مرزی در پی فقدان فرصت های شغلی به آن روی می آورند و سالانه ده ها تن در مواجهه با خطرات طبیعی و یا در پی شلیک نیروهای مرزبانی کشته و‌ یا زخمی می شوند.

در بخشی از گزارش سالانه وضعیت حقوق بشر در ایران؛ ویژه سال ۲۰۲۱ به شهروندانی که توسط ارگان‌های نظامی کشته و یا زخمی شده‌اند پرداخته شده است.

به غیر خسارت های مادی، قتل حیوانات بارکش و حوادث روی داده از جمله سرمازدگی و بهمن، در این گزارش قتل ۲۳ کولبر (باربر مرزی) و زخمی شدن ۸۱ تن آنان توسط نیروهای مرزبانی و انتظامی ثبت شده است.

لازم به ذکر است که ۲۸ کولبر دیگر نیز به واسطه شرایط اقلیمی و جغرافیایی مانند سرمازدگی و سقوط از ارتفاع دچار حادثه شدند که از این تعداد ۱۶ کولبر زخمی شدند و ۱۲ کولبر جان باختند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید