خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, زندانیان  >  مسیب رئیسی یگانه از زندان اوین به مرخصی اعزام شد

مسیب رئیسی یگانه از زندان اوین به مرخصی اعزام شد

خبرگزاری هرانا – مسیب رئیسی یگانه زندانی سیاسی، روز دوشنبه ۲۴ مرداد، از زندان اوین به مرخصی کوتاه مدت اعزام شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز دوشنبه ۲۴ مرداد ۱۴۰۱، مسیب رئیسی یگانه از زندان اوین به مرخصی کوتاه مدت اعزام شد.

اعزام به مرخصی آقای رئیسی یگانه به مدت ۵ روز صورت گرفته است.

مسیب رئیسی یگانه در تاریخ ۲۸ شهریور ۹۶ توسط ماموران وزارت اطلاعات همراه با ضرب و شتم شدید بازداشت و به بازداشتگاه وزارت اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شد. وی پس از ۳۱ روز با پایان مراحل بازجویی به بند ۴ زندان اوین منتقل شد. آقای رئیسی یگانه پس از ۱۷ روز نگهداری در بند عمومی با تودیع قرار وثیقه ۲۰۰ میلیون تومانی به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی از زندان اوین آزاد شد.

مسیب رئیسی یگانه سپس توسط شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی محمد مقیسه از بابت اتهامات تبلیغ علیه نظام، توهین به مقدسات اسلام و توهین به بنیانگذار جمهوری اسلامی به ۶ سال حبس تعزیری محکوم شد. این حکم نهایتا در تاریخ ۲۵ اردیبهشت سال ۹۸ توسط شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان به ریاست قاضی احمد زرگر تهران عینا تایید شد.

وی در سال ۹۵ نیز بازداشت و توسط دادگاه انقلاب خوزستان به ۱ سال حبس تعلیقی محکوم شد که این حکم با قطعی شدن حکم جدید لازم الاجرا شده است.

آقای رئیسی یگانه نهایتا در تاریخ ۱۵ بهمن ۹۸ پس از حضور در دادسرای اوین بازداشت و برای تحمل مدت محکومیت خود به زندان اوین منتقل شد.

وی سال گذشته برای مدتی بر خلاف اصل تفکیک جرائم به بند زندانیان جرائم خشن زندان تهران بزرگ منتقل شد.

مسیب رئیسی یگانه متولد ۱۳۶۲ است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید