خبرگزاری هرانا

    خانه  > کارگران  >  معوقات مزدی گندمکاران و کارگران شاغل در دو واحد صنفی

معوقات مزدی گندمکاران و کارگران شاغل در دو واحد صنفی

خبرگزاری هرانا – رئیس بنیاد ملی گندمکاران، از پرداخت نشدن کامل حقوق گندمکاران خبر داد. کارگران کارخانه ارتاول تایر تاکستان نیز موفق به دریافت حقوق اضافه کاری خود نشده اند. در خبری دیگر، کارگران بازنشسته سامان کاشی از سال ۹۳ دستمزد معوقه دارند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، رئیس بنیاد ملی گندمکاران، از پرداخت نشدن کامل حقوق گندمکاران خبر داد.

عطاالله هاشمی گفت: ” از فروردین‌ماه سال جاری تاکنون ۶ میلیون و ۷۷۰ هزار تن گندم در قالب خرید تضمینی از گندمکاران خریداری شده‌ است در صورتی که سال گذشته تا این تاریخ، ۴ میلیون و ۴۸۶ هزار تن گندم از کشاورزان خریداری شده بود. این یعنی خرید تضمینی گندم از ابتدای سال جاری تاکنون نسبت به میزان خریدِ بازه زمانی مشابه سال گذشته، ۵۱ درصد رشد داشته است با این حال اما آنطور که مسئولان مربوطه می‌گویند هنوز بخشی از مطالبات گندمکاران پرداخت نشده است.”

وی ادامه داد: “در حقیقت ۸۵ درصد پول گندمکاران پرداخت شده و ۱۵ درصد همچنان باقی مانده است.”

مطالبات کارگران کارخانه ارتاول تایر تاکستان

به گزارش ایلنا، کارگران کارخانه ارتاول تایر تاکستان موفق به دریافت حقوق اضافه کاری خود نشده اند.

یکی از کارگران در این خصوص گفت: “کارمان زیاد است، مجبور به اضافه کاری هستیم، تعطیل‌کاری و نوبت کاری انجام می‌دهیم اما، اضافه‌کاری کامل پرداخت نمی‌شود. همچنین اجازه خاموش کردن دستگاه ها را در وقت نهار نداریم و حین کار مجبور هستیم نهار بخوریم، آنهم به صورت نوبتی.”

معوقات مزدی کارگران بازنشسته سامان کاشی

به گزارش ایلنا، کارگران بازنشسته سامان کاشی، از سال ۹۳ موفق به دریافت حقوق معوقه خود نشده اند.

بر اساس این گزارش، نزدیک به ۳۳۵ نفر از کارگران پیشین کارخانه سامان کاشی بروجرد از سال ۹۳ تاکنون منتظر دریافت معوقات مزدی خود هستند.

لازم به ذکر است، پس از تعطیلی، شماری از این کارگران بخشی از مطالبات خود را به صورت قسطی دریافت می‌کنند اما باقیمانده کارگران که مطالباتی تا ۱۸۰میلیون تومان دارند، هنوز دریافتی نداشته و از قرار معلوم در تمامی این ۷ سال به دلیل آنچه که نداشتن منابع مالی از سوی کارفرما عنوان شده، پرداخت این طلب به تعویق افتاده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید