خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  عزیز جباری تحت نظارت پابند الکترونیکی از زندان اردبیل آزاد شد

عزیز جباری تحت نظارت پابند الکترونیکی از زندان اردبیل آزاد شد

خبرگزاری هرانا – عزیز جباری، گوینده سابق رادیو و تلویزیون اردبیل و شبکه سحر صداوسیما، روز شنبه ۲۵ تیر، تحت نظارت پابند الکترونیکی از زندان اردبیل آزاد شد. وی باقیمانده دوران محکومیت خود را خارج از زندان و با محدودیت تردد سپری خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، عزیز جباری، گوینده سابق رادیو و تلویزیون اردبیل و شبکه سحر صداوسیما، روز شنبه ۲۵ تیرماه ۱۴۰۱، با پابند الکترونیکی از زندان اردبیل آزاد شد.

عزیز جباری در خردادماه ۹۷ توسط اداره اطلاعات اردبیل بازداشت و در تاریخ ۱۲ آبان ماه ۱۳۹۸ توسط شعبه ۱۰۲ دادگاه کیفری ۲ اردبیل، از بابت اتهام «توهین به مقدسات» به ۳ سال حبس و به اتهام «تبلیغ علیه نظام» به تحمل ۱ سال حبس محکوم شد که با اعمال ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، مجازات اشد یعنی ۳ سال حبس در خصوص وی قابل اجرا بود که از این میزان با تسلیم به رای به ۱ سال و ۶ ماه کاهش یافت.

آقای جباری در شرایط نظارت با پابند الکترونیکی و معرفی هر سه ماه یک‌بار به شعبه اجرای احکام و تعهد به عدم ارتکاب «جرم جدید»، فقط می‌تواند در ناحیه ۲ شهر اردبیل تردد کند. همچنین با وجود بیماری خود و مادر سالخورده خود به علت محدودیت تردد از امکان دسترسی به خدمات پزشکی و درمانی لازم محروم مانده است.

عزیزجباری، ۶۰ ساله، اهل و ساکن اردبیل است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید