خبرگزاری هرانا

    خانه  > کارگران  >  در سایه فقدان ایمنی کار؛ مرگ و مصدومیت ۴ کارگر در شهرهای مختلف

در سایه فقدان ایمنی کار؛ مرگ و مصدومیت ۴ کارگر در شهرهای مختلف

خبرگزاری هرانا – شب گذشته چهارشنبه ۱۹ مردادماه و امروز پنجشنبه ۲۰ مردادماه، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط نامناسب کار، ۴ کارگر در شهرهای بانه و اسلامشهر دچار حادثه شدند. در این حوادث، ۲ کارگر مصدوم شده و دو کارگر دیگر نیز جان خود را از دست دادند. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کردپا، امروز پنجشنبه ۲۰ مردادماه ۱۴۰۱، حین انجام کار دو کارگر مصدوم شده و یک کارگر دیگر جان خود را از دست داد.

بر اساس این گزارش، این کارگران حین انجام کار در چاه آب یک باغ در نزدیکی سه راهی “بوئین سفلی” در شهر بانه دچار گازگرفتگی شدند.

منابع محلی در این باره اعلام کردند، پس از انتقال این سه کارگر به بیمارستان یکی از کارگران جان خود را از دست داده است.

مرگ یک کارگر در اسلامشهر

به گزارش همشهری آنلاین، شب گذشته چهارشنبه ۱۹ مردادماه، در پی آتشسوزی در یک کارگاه ذوب قیرجامد در اسلامشهر، یک کارگر جان خود را از دست داد.

سخنگوی سازمان آتش نشانی شهرداری تهران در این باره توضیح داد: ساعاتی پایانی شب گذشته وقوع حادثه آتش سوزی در یک کارگاه ذوب قیر در اسلامشهر، خیابان گلدسته بعد از زیرگذر به نیروهای آتش‌ نشانی اطلاع داده شد که نیروهای آتش‌ نشانی تهران بلافاصله پس از تماس از طریق سامانه ۱۲۵ همراه با تجهیزات مورد نیاز به محل حادثه اعزام شدند.

جلال ملکی در ادامه گفت: محل حادثه گاراژی بود که یکی از کارگاه‌ های آن برای ذوب قیر جامد بود و ۷ تا ۸ هزار لیتر قیر در هر یک از استوانه‌ ها و مخازن مخصوص نگهداری میشد که یکی از مخازن واژگون و دچار حریق شده بود.

او بیان داشت: قیر مذاب وارد یک حوضچه و وارد کارگاه مجاور شده بود و آتش نشانان، آتش را به موقع خاموش کردند ولی یک کارگر ۱۸ ساله در این حادثه جان خود را از دست داد..

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید