خبرگزاری هرانا

    خانه  > اندیشه و بیان  >  با حکم دادگاه انقلاب ارومیه؛ ٩ شهروند به جزای نقدی محکوم شدند

با حکم دادگاه انقلاب ارومیه؛ ٩ شهروند به جزای نقدی محکوم شدند

خبرگزاری هرانا – ۹ شهروند با اسامی بهمن یوسف‌زاده، فریدون موسی‌پور، فرهاد موسی‌پور، سوران حسین‌زاده، ایمان عبدی، سیروان نوری، افشین مام‌ احمدی، سیاوش عینی و کیوان اندار، توسط شعبه اول دادگاه انقلاب ارومیه به پرداخت جزای نقدی محکوم شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کردپا، ۹ شهروند توسط دادگاه انقلاب ارومیه به جزای نقدی محکوم شدند.

بر اساس ابلاغیه ای که در تاریخ ۱۸ مردادماه ۱۴۰۱، توسط شعبه اول دادگاه انقلاب ارومیه به ریاست قاضی مسعود رجبی از طریق سامانه ثنای قوه قضاییه به این شهروندان ابلاغ شده است، آقایان بهمن یوسف‌زاده، فریدون موسی‌پور، فرهاد موسی‌پور، سوران حسین‌زاده، ایمان عبدی، سیروان نوری، افشین مام‌ احمدی، سیاوش عینی و کیوان اندار، از بابت اتهام “تبلیغ علیه نظام” به پرداخت ۶ میلیون تومان جزای نقدی محکوم و از اتهام “عضویت در احزاب مخالف نظام” تبرئه شدند.

جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات این شهروندان در تاریخ ۲۳ فروردین ماه ۱۴۰۱، در شعبه سوم دادگاه انقلاب ارومیه برگزار شده بود.

ماموران اطلاعات سپاه در تاریخ ۲۰ دیماه ۹۹، سوران حسین‌زاده و افشین مام احمدی را در مهاباد، فرهاد موسی پور، فریدون موسی پور و بهمن یوسف زاده را در شهر ربط واقع در شهرستان سردشت، سیروان نوری، ایمان عبدی، سیاوش عینی و کیوان اندار را از دی تا بهمن ماه همان سال بازداشت و به بازداشتگاه این نهاد امنیتی در ارومیه منتقل کردند.

این شهروندان ۱۷ اسفندماه ۹۹، با تودیع قرار وثیقه به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی از زندان ارومیه آزاد شدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید