خبرگزاری هرانا

    خانه  > کارگران  >  در سایه فقدان ایمنی کار؛ مصدومیت و مرگ ۹ کارگر در شهرهای مختلف

در سایه فقدان ایمنی کار؛ مصدومیت و مرگ ۹ کارگر در شهرهای مختلف

خبرگزاری هرانا – طی روزهای اخیر، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط نامناسب کار، ۹ کارگر در شهرهای بابل و همدان دچار حادثه شدند. در این حوادث ۷ کارگر از جمله یک آتش نشان مصدوم و دو کارگر جان خود را از دست دادند. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از تابناک، روابط عمومی اورژانس بابل از برق گرفتگی کارگر ۳۱ ساله در این شهرستان خبر داد.

براساس این گزارش، طی گزارش به مرکز دیسپچ اورژانس پیش بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی بابل مبنی بر برق گرفتگی مرد ۳۱ ساله در بلوار امام رضا اعلام شد.

در این حادثه که در ساختمان در حال ساخت رخ داد، یک کارگر ساختمان که مرد ۳۱ ساله بود دچار برق گرفتگی می‌شود که به علت شدت جراحات فاقد علائم حیاتی بود.

تکنسین‌های اورژانس تلاش‌های فراوانی برای احیا انجام دادند که ثمری نداشت با این حال وی به بیمارستان شهید بهشتی بابل منتقل شد که تلاش‌های کاردرمانی بیمارستان هم اثری نداشت.

مرگ و مصدومیت ۸ کارگر در همدان

به گزارش ایلنا، روز دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۱، ترکیدگی لوله منجر به مرگ یک کارگر، مجروح شدن ۶ کارگر دیگر و مصدومیت یک آتش نشان در یک واحد کشتارگاه طیور در صالح آباد همدان شد.

براساس این گزارش، ۱۱ کارگر در یکی از اتاق‌های سردخانه کشتارگاه طیور در حال فعالیت بودند که از این تعداد حدود هفت کارگری که در کنار لوله حاوی آمونیاک حضور داشتند، پس از انفجار لوله دچار سوختگی صورت و دست شدند که ۶ کارگر بلافاصله از محل حادثه به بیرون از اتاق فرار کردند و نفر هفتم به علت سوختگی شدید و مسمومیت ناشی از استشمام گاز آمونیاک جان باخت.

در این حادثه یکی از آتش نشانان حین انجام عملیات دچار مصدومیت شده و در حال حاضر وضعیت خوبی دارد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید